День пам'яті перенесення мощей святого Миколая Чудотворця з Мир Лікійських у Барі: святковий молебень у с. Слободище.

23.05.2020

У день пам’яті перенесення мощей Святого Миколая Чудотворця з Лікії до італійського міста Барі у Свято-Миколаївському храмі, що будується в селі Слободище, було звершено соборне богослужіння. Водосвятний молебень очолив благочинний Бердичівського округу архімандрит Варфоломій (Бойков).

Чотирнадцятого серпня 2018-го року, коли Православна Церква вшановує Винесення Чесних Древ Хреста Господнього, віруючі Слободища вперше після буремних лихоліть 1944-го, під час яких у селі була знищена стародавня церква, зібралися на святковий молебень. Через місяць, 16-го вересня, Високопреосвященніший Никодим, Митрополит Житомирський і Новоград-Волинський, звершив Чин освячення місця під будівництво Свято-Миколаївського храму. Крок за кроком недалеко від приміщення сільського Будинку культури, де колись височіла п’ятикупольна церква Миколая Чудотворця, зводиться храм за сприяння і допомоги головного мецената – депутата районної ради, керівника ПП «Слободище» Олега Шевчука. Дерев’яні стіни майже готові до початку внутрішніх оздоблювальних робіт, розповіла церковний староста Людмила Трохимчук: «Низький уклін від усіх жителів нашому головному помічнику, справжньому господарю Олегу Антоновичу, який дбає про розвиток рідного села і відродження духовних традицій. Завдяки йому у нас постане храм – чудова архітектурна перлина і місце зустрічі з Богом». «Радість духовна охопила серця православних віруючих Слободища, – говорить парафіянка Ольга Плисківська. – Сьогодні світлий день, і ми чекаємо, коли буде освячено новий храм. Мешканці та уродженці села вже подарували парафії ікони. Зокрема, наш земляк, депутат Житомирської районної ради Микола Миколайович Приставський».

Двадцять другого травня водосвятний молебень у новоспоруджуваному Свято-Миколаївському храмі очолив благочинний Бердичівського округу архімандрит Варфоломій (Бойков), йому співслужили настоятель Свято-Іоанно-Богословського храму с. Обухівки архімандрит Мануїл (Бицик), клірик Свято-Миколаївського собору м. Бердичева ієрей Віталій Кльон та настоятель Свято-Успенського храму с. Райгородка ієрей Віталій Левківський. Святкове богослужіння розпочалося піднесеним співом Пасхального тропаря: «Христос воскресе из мертвых, смертию смерть поправ и сущим во гробех живот даровав». До спільної молитви приєдналися голова Швайківської об’єднаної територіальної громади Тарас Яригін, його заступник Роман Кваша, в. о. старости Слободищенського старостинського округу Ольга Ясінська і представники сільських рад сіл Райки та Слободище. Під склепіннями ще недобудованого храму тішив слух спів кліросу Свято-Миколаївського собору (регент – Олена Лисай). Люди здіймали свої молитви до Господа, Його Пречистої Матері та Великого Угодника і Святителя Божого Миколая, просячи захисту та здоров’я рідним, сил духовних і тілесних й допомоги у подоланні згубної пошесті, благаючи послати мир державі нашій Україні.

Благочинний Бердичівського округу архімандрит Варфоломій (Бойков) окропив віруючих святою водою і привітав зі святом – днем перенесення мощей святого Миколая Чудотворця з Мир Лікійських у Барі, представивши ієрея Віталія Левківського, який Указом правлячого Архієрея, Митрополита Житомирського і Новоград Волинського Никодима, благословляється на служіння у Свято-Миколаївський храм с. Слободище: «На вашій землі зводиться прекрасний храм. Церква – це не лише споруда, а й люди, які прагнуть досягти єдності з Богом у Христі і без цього не мислять свого життя. Сюди вони приходять із молитвами, проханнями та сподіваннями. Відрадно, що влада об’єднаної громади йде назустріч прагненням парафіян. Щиро дякуємо керівництву Швайківської ОТГ, сільському старості та меценату будівництва Олегу Антоновичу Шевчуку за розуміння, підтримку й допомогу. Велика подяка церковному старості Людмилі Костянтинівні Трохимчук за її небайдужість, ініціативність та відданість справі».

З великою увагою слухали віруючі повчальне слово настоятеля Свято-Миколаївського храму ієрея Віталія Левківського. Для священника – це перша проповідь у ввіреній йому парафії. Батюшка сердечно подякував отцю благочинному за мудрі батьківські настанови і духовну підтримку, а духовенству, парафіянам та гостям – за радість спільної молитви: «Святитель Миколай зібрав нас сьогодні. У храмі, кораблі спасіння, ви знайдете притулок для душі… Сільська праця – важка. І будь-яка добра справа має бути освячена Богом. Праця і молитва – два крила для душі. Ми маємо віддавати шану Богу і землі нашій. Спаситель закликає: «Приидите ко Мне вси труждающиися и обремененнии, и Аз упокою вы…» Спільними зусиллями ми збудуємо храм на честь Святителя Миколая – глибоко шанованого всім християнським світом. З дитинства ми звертаємося з молитвами до швидкого помічника і заступника перед Богом…»

Присутніх на богослужінні привітав зі святом голова Швайківської об’єднаної територіальної громади Тарас Яригін, побажавши добра й тепла в серцях та домівках, миру в родинах і країні…

У самому серці села незабаром відкриє двері для віруючих новий Свято-Миколаївський храм. Його дзвони скликатимуть на богослужіння людей, щоб вони, відчувши благодать, зупинилися і перехрестилися: «Слава тобі, Господи!»

Прес-служба Бердичівського благочиння.