Хор Свято-Миколаївського собору м. Бердичева привіз Гран-прі з VІІ Всеукраїнського фестивалю-конкурсу «Пентікостія»

08.06.2017

Гран-прі VІІ Всеукраїнського фестивалю-конкурсу«Пентікостія» отримав хор Свято-Миколаївського собору м. Бердичева. З благословення Високопреосвященнішого Никодима, Архієпископа Житомирського і Новоград-Волинського, колектив удруге взяв участь у дводенному святковому дійстві.

У Київо-Печерській Лаврі пройшов пісенний фестиваль «Пентікостія», який був започаткований з благословення Блаженнішого Митрополита Київського та всієї України Володимира і проходить з благословення Блаженнішого митрополита Київського та всієї України Онуфрія під покровом Фонду «Пам’яті Блаженнішого Митрополита Володимира».
Конкурс відкрився молебнем у соборі Святої Софії 4-го червня 2017-го року, у день Святої П’ятидесятниці. Разом з усіма молився духівник Фонду – Митрополит Переяслав-Хмельницький і Вишневський Олександр. «У день П’ятидесятниці Дух Святий зійшов не тільки на апостолів, але й на все творіння. Так, кожного з нас наділив Господь якимись дарами і талантами. При цьому не кожному дано прославляти Бога співом – це є особливим даром. Розвивайте та плекайте його во славу Божу», – звернувся Його Високопреосвященство до організаторів, учасників та гостей свята.

Цього ж дня відбулися камерний концерт у Національному історико-культурному заповіднику «Софія Київська» та екскурсія в музей Блаженнішого Митрополита Володимира для учасників фестивалю. Ранок понеділка 5-го червня розпочався загальною Божественною Літургією у Спасо-Преображенському соборі. Настав час конкурсної програми, в якій взяли участь 20 парафіяльних колективів із різних єпархій Української православної Церкви: Білоцерківської, Вінницької, Волинської, Житомирської, Київської, Одеської, Тернопільської та інших.

Вельмишановне журі очолив протоієрей Димитрій Болгарський – кандидат мистецтвознавства, кандидат Богослов’я, Заслужений діяч мистецтв України, професор, до його складу ввійшли Олександр Тарасенко – хормейстер Національного академічного театру опери і балету України ім. Т.Г.Шевченка, регент хору Спасо-Преображенського собору, Заслужений діяч мистецтв України, та Наталія Кременюк – диригент дитячо-молодіжного архієрейського хору Спасо-Преображенського кафедрального собору м. Вінниці, артистка академічного камерного оркестру «Арката» Вінницької обласної філармонії, викладач ДМШ№2. Серед чотирьох творів хор Свято-Миколаївського собору м. Бердичева (регент – протоієрей Віктор Сватула) виконав «Концерт до Свята Трійці», написаний харківським композитором Миколою Цололо спеціально для колективу і для виступу на фестивалі-конкурсі «Пекнтікостія».

Під час фінального гала-концерту в Успенському соборі Києво-Печерської Лаври хор Свято-Миколаївського собору (регент – протоієрей Віктор Сватула) був нагороджений дипломом І ступеня у номінації «Камерні хори» за високий професійний рівень. Разом із відзнаками всі учасники отримали сувеніри від Фонду пам’яті Блаженнішого Митрополита Володимира. Настали хвилюючі хвилини: журі оголосило, що хор Свято-Миколаївського собору визнано кращим церковним парафіяльним хором України, і він став володарем Гран-прі, що свідчить про майстерність, проникливість й глибоку духовність виконання. Колективу передали ікону Святої Трійці, котра відправилася на малу Батьківщину переможця – у Бердичів. Протягом року, до наступного фестивалю-конкурсу «Пентікостія», святий образ перебуватиме у Свято-Миколаївському соборі міста і буде доступний для молитовного поклоніння віруючих.

Прес-служба Бердичівського благочиння.