Хор Свято-Покровського храму с. Мирославки взяв участь у ІІ-му районному фестивалі колядок і щедрівок «Різдвяний передзвін»

14.01.2018

Дванадцятого січня Бердичівщина гостинно запросила жителів краю та гостей на ІІ районний фестиваль колядок і щедрівок «Різдвяний передзвін». Цього року святкове дійство відбувалося у селі Старому Солотвині. На майданчику біля Будинку культури виступили колективи з різних сіл, серед них – і хор Свято-Покровського храму с. Мирославки.

Опівдні на під’їзді до славного села Старого Солотвина лунали звуки веселих українських мелодій, які розходилися й поширювалися в просторі, збираючи місцевих мешканців та гостей на центральній площі. Бердичівська райдержадміністрація, Бердичівська районна рада, Старосолотвинська сільська рада та відділ культури і туризму Бердичівської РДА гостинно запросили всіх бажаючих на ІІ районний фестиваль колядок і щедрівок «Різдвяний передзвін». Приїхали творчі колективи з понад 15-и сіл, завітали народний депутат України Олександр Ревега, заступник голови Житомирської обласної ради Максим Вілівчук, депутати обласної ради Ігор Романський і Сидір Кізін, прибули депутати Бердичівської районної ради на чолі з головою ради Софією Томашевською та перший заступник голови райдержадміністрації Тетяна Войцахівська, зібралися сільський голова с. Старого Солотвина Віктор Овчаренко й очільники інших населених пунктів району. Святкове дійство приваблювало численну публіку колоритним антуражем: пишною копицею, вбраною, як дівчина, глечиками на тину, стилізованими новорічними саньми, макетом печі, розписаної квітами, і димком від розпалених багать, де закипали духмяний чай та юшка, смажився ароматний шашлик, і готувався плов (до речі, подарунок від депутатського корпусу районної ради). Не обійшлося й без «Вечорів на хуторі біля Диканьки». У відомому однойменному селі на Полтавщині є декілька ставків, але Старий Солотвин зовсім не поступається у красі. Чого лише вартує дерев’яна хатина рибалки та мисливця на маленькому острові посередині річки Коднянки в мальовничому березовому гаю! Здавалося б, сюжет гоголівської казки відомий в найдрібніших подробицях, але все одно не можна було відірвати погляд від сценок за участю чудової Солохи, в якій упізнавалася директор Бердичівського районного центру культури та дозвілля Наталія Северенчук. Діалоги з Дяком, Чубом і Головою, пронизані іскрометним тонким гумором та оптимізмом, налаштовували на свято й веселий лад. «Різдвяний передзвін» об’єднав різних талановитих виконавців із щедрувальних груп Будинків культури та клубів сіл Озадівки, Скаківки, Райгородка, Бистрика, Хмельового, Осикового, Скраглівки, Райок, Великих Гадомців, Гальчина, Никонівки, Швайківки, Романівки, Демчина, Старого Солотвина і творчого колективу районного ЦКіД. На початку програми глядачі аплодували хору Свято-Покровського храму с. Мирославки, в якому славлять Господа парафіяни різного віку: від 15-и – до 70-и. Півчі на чолі з регентом Ксенією Лисюк, настоятель церкви ієрей Михаїл Худяков і директор Будинку культури Олена Нехворовська потішили всіх колядками «Добрий вечір тобі, пане господарю» та «Нова радість стала». До них приєдналися всі люди на площі, щиро й дружно співаючи: «Даруй літа щасливії нашій славній Україні!» А над землею лунало віншування:

Хай в році новім
При Святому Різдві
Всі мрії здійсняться –
Давні й нові!

Дякуючи ініціативі та підтримці директора Будинку культури с. Мирославки Олени Нехворовської, церковний хор узяв участь у цьогорічному великому святковому дійстві. Під час концертної програми настоятелю Свято-Покровського храму ієрею Михайлу Худякову вручили Подяку Бердичівської райдержадміністрації, Бердичівської районної ради та відділу культури і туризму Бердичівської РДА за участь у ІІ-му фестивалі колядок і щедрівок «Різдвяний передзвін». Священик звернувся до присутніх із сердечними побажаннями: «Колядуйте, Бога славте! Підтримуйте споконвічні традиції українського народу. Христос Народився!»

Наприкінці свята всі учасники фестивалю отримали Дипломи та Подяки, а також солодкі подарунки від народного депутата України Олександра Ревеги.

Яскраве національне вбрання, усміхнені обличчя, задушевна музика та побажання миру і добра – «Різдвяний передзвін» окриляв, дарував радість, любов і надію, відчуття родинної атмосфери та духовного єднання.

Нова радість стала, яка не бувала,
Над вертепом звізда ясна світу засіяла…

Прес-служба Бердичівського благочиння.