Квітневі збори духовенства Бердичівського благочиння

07.04.2017

Шостого квітня, у четвер 6-ї седмиці Великого посту, благочинний Бердичівського округу протоієрей Віталій Бойков провів збори духовенства благочиння, на які були запрошені представники Бердичівського міськрайонного відділу Управління ДСНС України в Житомирській області.

Традиційно зустріч священства розпочалася з обговорення питань, які піднімалися на останньому засіданні єпархіальної ради. Високопреосвященніший Никодим, Архієпископ Житомирський і Новоград-Волинський, наголосив на необхідності піднесення у храмах посиленої молитви за мир у державі, за припинення ворожнечі та війни на нашій землі. Зокрема, з благословення Предстоятеля Української Православної Церкви Блаженнішого Митрополита Київського і всієї України Онуфрія 9-го квітня, у день, коли відзначається Вхід Господній в Єрусалим, у всіх парафіях благочинь Житомирської єпархії звершуватимуть молитву за Україну.

Щосереди, з благословення правлячого архієрея, повідомив на зборах духовенства благочинний Бердичівського округу протоієрей Віталій Бойков, у Свято-Миколаївському соборі служиться молебень за стражденних від недуг алкоголізму і наркотичної залежності та за ВІЛ-інфікованих і закликав звершувати це Богослужіння у храмах благочиння.

Голова зібрання зосередив увагу присутніх на таких питаннях, як посилення місіонерської діяльності, активізація роботи Недільних шкіл, реєстрація статутів, належне ведення церковної документації, інвентаризація храмового майна тощо. Також отець благочинний нагадав про облаштування та прибирання території навколо церков у дні підготовки до святкування Великодня.

Отець благочинний рекомендував протоієрею Олександру Худякову, відповідальному за відділ місіонерства і соціального служіння, тісніше співпрацювати з волонтерськими організаціями у духовній підтримці учасників АТО та їх родин. Йдеться про спільні зустрічі у взаємодії з психолого-консультативним центром «Фенікс» (Житомирська обласна ГО «Воскресіння», голова Оксана Трибун), Бердичівським благодійним фондом «Оберіг-26» (голова Ірина Піскун) та іншими.

Під час зборів відбулася традиційна зустріч із провідним інспектором Бердичівського МРВ Управління ДСНС України в Житомирській області Володимиром Рожком та провідним фахівцем відділу Олександром Охрімцем. У короткому звіті прозвучали статистичні дані про пожежі в Житомирській області та у Бердичівському районі. У минулому році у нашому регіоні трапилося 198 пожеж, які призвели до загибелі 4-х осіб і збитків на суму 3 млн грн. У 2017-му вже виникло 42 пожежі, троє людей поплатилися життям. Сумна статистика свідчить про необхідність суворого дотримання правил безпеки, щоб запобігти лиху, підкреслив Володимир Андрійович: «Серед культових споруд є такі, що зведені чимало років тому, і це дерев’яні і багаторівневі будівлі. Користування відкритим вогнем потребує пильності та уваги і є одним із джерел займання. Серед природніх факторів може бути удар блискавки. Небезпеку становить й незадовільний стан чи неправильна експлуатація електричної мережі». Серед постійних вимог та особливо напередодні Великодня – забезпечення храмів достатньою кількістю первинних засобів пожежогасіння, передбачення евакуаційних шляхів і виходів, належний стан навколишньої території (своєчасне очищення від листя й сухої трави) та її освітлення. Інспектор порадив настоятелям храмів провести необхідний інструктаж з усіма працівниками.

Наприкінці зборів благочинний Бердичівського округу протоієрей Віталій Бойков відповів на різні запитання священиків.

Прес-служба Бердичівського благочиння.

Квітневі збори духовенства Бердичівського благочиння