Митрополиче Богослужіння у Світлу середу у Свято-Миколаївському соборі м. Бердичева

12.04.2018

11 квітня 2018 року, у середу Світлої седмиці, Високопреосвященніший Никодим, Митрополит Житомирський і Новоград-Волинський, звершив святкову Божественну Літургію у Свято-Миколаївському соборі міста Бердичева у співслужінні духовенства благочиння.

Дивовижні дні Світлої седмиці дарує Господь: сонячний і теплий Світлий понеділок, ясний Світлий вівторок і знову сонячна Світла середа – день, коли православний Бердичів зустрічав Високопреосвященнішого Никодима, Митрополита Житомирського і Новоград-Волинського. Люди чекали улюбленого архіпастиря, вони встелили шлях до храму пелюстками троянд, несучи в серцях тепло й щирість. Дівчата в українському національному вбранні тримали в руках пишний коровай та квіти. Піднесений дзвін: голос храму – сповістив про приїзд Владики. Священство і віруючі міста та різних сіл на чолі з благочинним Бердичівського округу, настоятелем Свято-Миколаївського собору протоієреєм Віталієм Бойковим, а також – міський голова Василь Мазур вітали Його Високопреосвященство на паперті перед храмом. Вихованці Недільної школи та їх викладачі віршували й співали, славлячи Воскреслого Христа. Владика благословив найменших парафіян іконками.

Правлячий Архієрей очолив святкове Богослужіння у Свято-Миколаївському соборі. Високопреосвященнішому Никодиму, Митрополиту Житомирському і Новоград-Волинському, співслужили священики Бердичівського благочиння. Під склепінням собору лунали вічно живі слова: «Христос Воскрес!» Служба розпочалася з урочистого облачення Владики в центрі собору в червону ризу й урочистого тропаря Великодня: «Христос воскресе из мертвых, смертию смерть поправ, и сущим во гробех живот даровав». Пасхальна радість розливалася храмом, посилюючись від дружного співу: «Да воскреснет Бог, и расточатся врази Его!»

Віруючі доторкнулися до краси й урочистості архієрейської служби, на якій сподобилися молитися в четвертий день Великодніх свят. Спільна молитва об’єднала всіх на службі, яка залишила незабутні спогади. Сама присутність Владики Никодима завжди відгукується в серцях віруючих великою радістю.

У дні Світлої Пасхи ми особливо ясно відчуваємо близькість із Христом, говорить подружжя Рижко – Тетяна й Олександр, які приїхали до батьків зі столиці разом із дітками – Володимиром та Святославом: «Ми вперше у Бердичеві на Архієрейському Богослужінні. Настрій – піднесений, в душі – умиротворення. Наш старший синок співає на кліросі у храмі святителя Феодосія Чернігівського м. Києва і сьогодні разом з усіма повторює Великодній тропар». «Служба пролетіла, як одна осяяна світлом мить», – ділиться своїми почуттями Раїса Геденач. «Божественна Літургія, – говорить Лариса Гурова, – дарує любов і мир, пробуджує світлі почуття…» «Усі ми отримали велику благодать», – радіє 83-річна Валентина Цинковська. Після закінчення Божественної Літургії духовенство та віруючі на чолі з Архіпастирем звершили святковий Хресний хід навколо храму. Владика привітав усіх із Пасхою Господньою: «Світ торжествує: Господь Воскрес! Ми всі знаходимо Христа у своєму житті і відкриваємо Його для себе. Ми – православний віруючий народ і маємо любити Христа всім серцем. Наша спільна молитва наділена великою силою і підноситься до самих небес. Ми молимося за своїх рідних, за наші села і славне місто Бердичів, де живе благочестивий народ, де височіє старовинний Свято-Миколаївський собор, за всю нашу Україну. Весна духовна закликає всіх до оновлення, відроджуються природа та людські надії, світ наповнюється любов’ю, і немає важливіше вічно живих слів: «Христос Воскрес!», які звучать в усі дні життя нашого».

Пасхальна радість обіймає весь всесвіт, все часи, всі покоління людей. Віра, надія, правда і любов – усе поєдналося в одному радісному вигуку: «Христос Воскрес! – Воістину Воскрес!» Це радість усіх радощів, і нехай вона завжди супроводжує нас.

Прес-служба Житомирської єпархії.
Прес-служба Бердичівського благочиння.


Раздел: 
Новости Епархии