На Покрову Пресвятої Богородиці відзначали храмове свято у Попільні.
14 жовтня 2011 року, в день Покрови Пресвятої Владичиці нашої Богородиці і Приснодіви Марії , у Свято-Миколаївському храмі селища Попільні молитвенно відзначили друге храмове свято. Розпочалося воно читанням акафісту Покрову Божої Матері.
Божественну літургію та хресний хід навколо храму очолив благочинний Попільнянського округу протоієрей Петро Лис у співслужінні настоятеля Свято-Воздвиженського храму села Андрушок ієрея Володимира Дикого та настоятеля Свято-Іоанно-Богословського храму села Голуб'ятина Андрія Гороцюка.
У богослужінні взяв участь не лише великий церковний хор, а й дитячий хор недільної школи. Також вихованці недільної школи у віршованій формі славили свято Покрови Пресвятої Богородиці та вітали з ним прихожан.
У своїй проповіді отець Андрій розповів, що свято Покрови Божої Матері було встановлено близько 930 року на честь явлення Богородиці святому Андрію юродивому та Епіфанію. Це сталося в той час, коли Візантійська імперія воювала з сарацинами і Константинополю загрожувала небезпека. У неділю, 1 жовтня (за старим стилем), під час всенощної, Влахернський храм був переповнений людьми, які молились. О четвертій годині ночі один із прихожан, святий Андрій юродивий, звів погляд до неба і побачив Пресвяту Богородицю, що йшла по повітрі в оточенні ангелів і святих. Побачив це і Єпіфаній. Схиливши коліна, Богородиця слізно молилась за християн, розпростерши над ними свій Омофор, тобто Покров. Коли Богоматір зникла, невидимим став і ЇЇ Покров, однак благодать Святого Духа зійшла на людей, які були в храмі.
У Попільні за традицією на храмове свято освятили також воду в церковній криниці, яку прихожани і гості рознесли по домівках для душевного та тілесного зцілення.
У заключному слові благочинний розповів про хід ремонтно-реставраційних робіт у храмі і подякував меценатам та прихожанам за пожертви. Радість торжества продовжилася спільною трапезою для мирян і паломників.
Історія селища Попільні не має свого глибокого коріння. Період інтенсивної розбудови його припадає на ХХ століття, тобто добу атеїзму і безбожництва. А отже й православний храм у райцентрі має лише новітню історію. Так общину, що поклала початок спорудженню Свято-Миколаївської церкви, було створено лише в 1993 році. Тоді ж за сприяння представника Президента в Попільнянському районі Мар'яна Целестиновича Талька (на прохання православних віруючих) було виділено земельну ділянку під забудову та закладено перший камінь у фундамент нової церкви.
На Покрову 1994 року перше богослужіння відбулося у пристосованому приміщенні ? колишньому актовому залі РЕМу. А вже на Пасху наступного року відкрили нову церкву. Відтоді на Покрову у Попільні святкують друге храмове свято.
- 2717 просмотров