Образ став святинею для всього православного люду і не тільки.

07.11.2014

4 листопада Православна Церква святкує день Казанської ікони Божої Матері (у пам'ять позбавлення Москви і Росії від поляків в 1612 році). Ікона Божої Матері, чудесним чином явлена світу в Казані в 16 столітті дівиці Матроні, залишається однією з найбільш шанованих ікон на Русі. Хода ікони була ознаменована зціленням сліпих і немічних людей! Образ став святинею для всього православного люду і не тільки. Пред ним поклонялися і жителі завойованої Казані.

В цей день відпуст святкує Свято-Нікольський храм в с. Вертокиївка житомирського районного округу, настоятелем якого є прот. Анатолій Вільдеман. Рано вранці був відслужений водосвятний молебень з акафістом перед святковою іконою Богородиці. Божественну літургію очолив благочинний району прот. Богдан Лядобрук. Йому співслужило духовенство району. На свято з'їхалося багато гостей з сусідніх сіл і з міста.

Після закінчення літургії був звершений хресний хід з окропленням святою водою і співом святкових піснеспівів. На завершення отець благочинний привітав всіх прихожан і гостей зі святом Казанської ікони Божої Матері та побажав усім допомоги та заступництва за молитвами Пресвятої Богородиці. Велику подяку у відповідь висловив отець Анатолій, після чого відбулася святкова трапеза.

Прес-служба Житомирського району.

Образ став святинею для всього православного люду і не тільки.