Річниця початку повномасштабного вторгнення в Україну: у Свято-Миколаївському соборі м. Бердичева молилися за українських захисників та їх сім’ї, за загиблих і спочилих під час війни

25.02.2023

Двадцять четвертого лютого спільна молитва за Україну, наш народ та воїнів-захисників об’єднала віруючих. Пройшов рік від початку повномасштабного російського вторгнення на нашу землю – рік боротьби і болю, втрат та перемог. У Свято-Миколаївському соборі м. Бердичева духовенство і віруючі піднесли молитви за мужніх українських оборонців та вшанували пам’ять загиблих і спочилих під час війни.

У день, коли виповнилася річниця від початку російської військової агресії проти України, з благословення Предстоятеля Української Православної Церкви Блаженнішого Митрополита Онуфрія в усіх храмах і монастирях УПЦ звершили панахиди за загиблими та померлими під час війни, а також молебні за захисників України та членів їхніх сімей.

Минуло 365 днів спротиву й незламності народу, сили духу і героїзму наших оборонців, здобутків та поразок, звершень і страждань, єдності та згуртованості… У час важких випробувань Церква була, є і буде зі своїм народом. Не стихають молитви за багатостраждальну Україну та наш богоспасаємий народ.
У п’ятницю Сирної седмиці благочинний Бердичівського округу, настоятель Свято-Миколаївського собору м. Бердичева архімандрит Варфоломій (Бойков) у співслужінні соборного духовенства очолив молебень за Україну, наш народ, українських воїнів та їх рідних. Віруючі молилися до Господа, благаючи вберегти рідну землю, її мужніх захисників та захисниць, котрі боронять нас від ворожої навали. У багатьох парафіян батьки, чоловіки, сини, брати й сестри служать у Збройних Силах України.

Клірик Свято-Миколаївського собору протоієрей Зіновій Ромах звершив панахиду за загиблими та спочилими під час війни. Упокой, Господи, душі спочилих рабів Твоїх, душі померлих воїнів, які життя свої поклали за державу нашу Україну, душі всіх невинно убієнних... Вічна пам’ять…
«Ми – свідки трагічних і водночас героїчних подій, – звернувся до всіх зі словом проповіді благочинний Бердичівського округу, настоятель Свято-Миколаївського собору архімандрит Варфоломій (Бойков). – Пам’ять про них маємо зберігати і передавати своїм нащадкам, шанувати героїв, котрі загинули на полі бою за Батьківщину, котрі виборюють для нас мир на лінії вогню. Всі разом ми наближаємо омріяну Перемогу, кожний – на своєму місці: молитвами, ратними подвигами заради щасливого майбутнього, самовідданою працею в тилу, волонтерською підтримкою військових ЗСУ та мирних жителів, які постраждали через війну. Ми продовжуємо допомагати захисникам і тим, хто потребує турботи, єдиним серцем та єдиними устами молимося за мир, за припинення війни».

Молімося до Бога за захист наших міст і сіл, рідних домівок та сімей наших, за наших воїнів. Молімось, аби Господь оберігав їх та зміцнював, молімося за перемогу…

Прес-служба Бердичівського благочиння.

Раздел: 
Новости Благочиний