Таїнство соборування у Житомирських соборах

Таїнство Соборовання протягом Великого посту у Спасо-Преображенському кафедральному соборі міста Житомира

Вівторок - на 18:00 год.

Четвер - на 18:00 год.

Таїнство Соборовання протягом Великого посту у Свято-Успенському архієрейському соборі міста Житомира

Неділя - 05.03; 12.03; 19.03; 26.03; 02.04; 09.04 – після Вечірні (на 18:00 год.)

Понеділок - 06.03; 13.03; 20.03; 27.03; 03.04 – на 8:00 год.
10.04 – на 7:00 год.

Середа 12.04 – на 7.00 та на 18:00 год.

Субота 11.03; 18.03; 25.03; 01.04; 08.04 – на 7:00 год.

Прес-служба Житомирської єпархії.

Соборовання ― одне із семи Таїнств Церкви, встановлене ще за часів апостолів, через яке віруючі отримують зцілення від тілесних і духовних недугів. Свою іншу назву ― Соборування, це Таїнство отримало через те, що за традицією здійснюється воно собором із семи священиків. Під час Таїнства також відбувається сім читань із Апостола, сім читань із Євангелія, сім молитов. Сім разів відбувається саме єлеопомазання кожного віруючого. Саме така кількість помазань символізує сім дарів Духа Святого та, водночас, нагадує про сім молитов та поклонінь пророка Єлисея, якими він воскресив отрока (4 Цар. 4, 35).

Зі слів апостола Якова чітко зрозуміло, що соборувати потрібно людину, яка є хворою, знаходиться вдома і через свій недуг не може сама прийти до храму. Однак Єлеопомазання не лише укріплює тілесні сили та зцілює від фізичних недугів, через це Таїнство ще й відпускаються забуті (але ні в якому разі не приховані) віруючим гріхи. Тому соборуватись корисно не лише при хворобах тілесних, але й при недугах душевних. Бажано також перед або після цього таїнства сповідатись та причаститись.

«У Таїнстві Соборування людині, що приступає до нього з вірою і покаянням, від Бога подається не тільки зцілення або полегшення в тілесній хворобі, але, (і це найголовніше) ― очищення від прокази гріхів забутих, неусвідомлених людиною, нерозкаяних; очищення від того гріховного „сміття” і „бруду”, який накопичується в душі у кожного з плином часу», ― розповідає архімандрит Феодосій (Снігірьов), настоятель Київського Свято-Володимирського духовно-просвітницького Центру.

Марійка Биба

Таїнство Соборовання