У День пам’яті преподобного Нестора Літописця молебень з акафістом звершили в с. Маркуші

10.11.2022

Дев’ятого листопада, в День української писемності та мови і вшанування пам’яті преподобного Нестора Літописця, у Свято-Михайлівському храмі с. Маркуші звершили водосвятний молебень з акафістом.

Протягом 12-и років на території Маркушівського ліцею височіє каплиця преподобного Нестора Літописця – покровителя викладачів, учителів та учнів. Вона зведена на місці зруйнованого у часи радянського безбожництва Чудо-Михайлівського  храму. З 2001-го року богослужіння стали проводити у пристосованих приміщеннях. Згодом розпочалося будівництво нового храму…

Кожного року 9-го листопада в селі Маркуші вшановують пам’ять ченця Києво-Печерської Лаври, продовжувача традицій слов’янської писемності, що були закладені рівноапостольними Кирилом та Мефодієм. Цієї осені у нижньому приміщенні споруджуваного Свято-Михайлівського храму благочинний Черняхівського округу архімандрит Мануїл (Бицик), котрий раніше ніс пастирське служіння у сільській парафії, очолив водосвятний молебень з акафістом преподобному Нестору Літописцю. Йому співслужили настоятель Свято-Успенського храму с. Осикове протоієрей Олександр Худяков, настоятель Свято-Петропавлівського храму с. Рея протоієрей Євгеній Дзядух та ієрей Віталій Левківський, який звершує окормлення Свято-Михайлівської парафії.

Віруючі молили Господа про дарування миру українській землі, позбавлення від ворога та про зміцнення мужності наших воїнів. Підносили молитви до премудрого наставника і Богом улюбленого подвижника Нестора Літописця, просячи безперестанним заступництвом захистити Україну та народ наш від усяких бід і скорбот, утвердити серця у вірі.... «Избранников Божиих сожителю, иноче честный и летописче преславный, отче преподобне Несторе, приими приносимыя с любовию смиренныя похваления наша. Ты же, яко имея велие дерзновение на небеси, молися тепле о стране нашей и людех ея, во еже избавитися нам от всякаго зла...»
Ієрей Віталій Левківський окропив парафіян святою водою…

Благочинний Черняхівського округу архімандрит Мануїл (Бицик) звернувся до віруючих із повчальним словом: «Ми маємо великих молитовників та ходатаїв перед Богом за нашу Українську державу – преподобних отців Печерських, які співпереживають нам у нелегкі часи воєнного лихоліття, коли в серці – біль і тривога, коли немає взаєморозуміння та любові між людьми, коли ми всі повинні об’єднуватися і єдиним серцем та єдиними устами молити Бога про мир…»

О, преподобний отче, премудрий наставнику і Боголюбний подвижнику Несторе Літописце, настави нас на стезю спасіння… Святий преподобний Несторе, моли Бога за нас…

Прес-служба Бердичівського благочиння.Раздел: 
Новости Благочиний