У Дмитрівську поминальну батьківську суботу засуджені Бердичівської виправної колонії (№ 70) молилися за спочилих та невинно убієнних

08.11.2017

У Дмитрівську поминальну батьківську суботу настоятель Святого Василія Великого домового храму на території Бердичівської виправної колонії (№ 70) протоієрей Зіновій Ромах звершив заупокійне Богослужіння.

Третього листопада колонійська церква поступово заповнилася молільниками. На прохання засуджених священик відправив поминальну службу.

У людей, які потрапляють до в’язниці, є час подумати про своє колишнє життя, замислитися над гріховними вчинками та усвідомити минулі помилки. Деякі намагаються розібратися в собі і зрозуміти, що привело їх сюди… Настає той переломний момент, коли вони нерідко починають звертатися до Бога, просячи очищення та прощення гріхів, тягнуться до храму і прагнуть відвідувати Богослужіння, сповідатися й причащатися. У багатьох, хто знаходиться за ґратами, в душі проходить внутрішня боротьба. Поки ці чоловіки відбувають покарання за умисні особливо тяжкі злочини у колонії максимального рівня безпеки, деякі батьки та близькі не дочекалися своїх синів і родичів, відійшли у світ інший… І засуджені приходять до храму, аби запалити свічки та помолитися за душі спочилих, яких уже не побачать у житті земному…

Усвідомлюючи тяжкість скоєного, вони підносять молитви й за жертв своїх страшних злочинів, за тих, хто загинув із їх вини. «Вбивство важким тягарем лягає на душу людини, і віруючі засуджені намагаються це осмислити й пережити. Віра в Бога та щира молитва допомагають їм прийняти обставини, в яких опинилися», – говорить настоятель Святого Василія Великого домового храму на території Бердичівської виправної колонії (№ 70) протоієрей Зіновій Ромах.

Через Святе Письмо Господь промовляє, що зневажати треба не злочинця, а гріх. Всі ці занепалі і заблудлі люди прийшли у світ безвинними немовлятами. У багатьох так склалося, що у дорослому віці вони переступили межу та звернули зі шляху істинного... І як би низько не впала людина, Бог ніколи не зменшить Своєї любові до неї. Незбагненним Промислом Він буде вести її до покаяння та спасіння.

Прес-служба Бердичівського благочиння.