У дні Петрівського посту в Свято-Миколаївському соборі Бердичева звершили загальну сповідь священства Бердичівського округу.

11.07.2013

З благословення Високопреосвященнішого Никодима, Архієпископа Житомирського і Новоград-Волинського, в один із днів Петрівського посту у Свято-Миколаївському соборі Бердичева звершили загальну сповідь священства Бердичівського округу та соборну Літургію.
Згідно зі Святим Письмом піст є часом упокорення і покаяння перед Богом, який очищує людину від гріховної скверни. Петрівський піст передує празнику Святих Первоверховних Апостолів Петра і Павла. Це дні посиленої молитви та стриманості, коли православні покликані зростати в наближенні до Бога, в Його пізнанні. Для душі особливо корисно усвідомити свої гріхи і сповідати їх у церкві.

У храмах Житомирської єпархії звершується загальна сповідь духовенства. Знову подали приклад своїм духовним чадам, здійснивши покаяння перед Богом, і священнослужителі Бердичівського благочиння. Десятого липня вони зібралися для духовного очищення і соборного Богослужіння. Таїнство Покаяння звершив духівник протоієрей Миколай Шпичка.

Після сповіді духовенства було соборно відправлено Божественну Літургію, яку очолив благочинний Бердичівського округу, настоятель Свято-Миколаївського собору протоієрей Віталій Бойков. Цього дня в храмі було чимало сповідників і причасників. З духовним трепетом вони приступили до Святих Таїнств Пакаяння та Євхаристії. Галина Ожинська сповідається постійно, особливо під час кожного посту. Прихожанка глибоко переконана, що це очищає душу від гріховного бруду: «Господь прощає та знімає провину гріха з людини. І на душі стає так легко… Останні дні Петрівського посту потрібно провести в покаянні… Очистимо ж наші душі постом і молитвою!» Піст, говорить 78-річна прихожанка Галина Телішевська, даний нам для спасіння душі: «Господь установив піст і, як приклад для нас, сам постився сорок днів, також постилися і святі апостоли, постилися святі отці, мученики і преподобні». Родина Мішиних: Ірина Вікторівна та її дочки Ярослава і Богдана – вважають: «Любов до Бога неможлива без посту, поки людина на землі. Істинний піст завжди рятує нас в очах Господа, він очищає душу і тіло. Це наша жертва Богу…»

Очищені сповіддю, умиротворені прощенням, просвітлені і зміцнені, люди поверталися до своїх домівок…

Прес-служба Бердичівського благочиння.