У святковий день Покрови Пресвятої Богородиці жителі с. Мирославка відзначили престольне свято

15.10.2022

Свято Покрови Пресвятої Богородиці здавна є престольним для мешканців Мирославки. Понад сто років тому було зведено та освячено храм – осередок духовного життя села... Чотирнадцятого жовтня у нашій державі також відзначають День Українського козацтва і День захисника України. У цей урочистий час парафіяни та гості Мирославки зібралися, щоб піднести свої молитви до Господа і Божої Матері.

Листя у сяючій позолоті, прозоре повітря та дзвінкий благовіст… Пресвята Богородиця розстилає Свій чесний омофор, і радість сягає небес. Цього світлого дня, сповненого тепла та сонячного проміння, у Свято-Покровській парафії зустрічали шанованих гостей. Духмяним короваєм і сердечними словами привітали благочинного Бердичівського округу архімандрита Варфоломія (Бойкова).

Водосвятний молебень… Благодатна тиша, добрі помисли, торжество у серці і мелодійний спів церковного хору… З ранку віруючі приступили до Таїнства Сповіді…

Святкову Божественну Літургію очолив благочинний Бердичівського округу архімандрит Варфоломій (Бойков) у співслужінні настоятеля Свято-Покровського храму с. Мирославка ієрея Михаїла Худякова та настоятеля храму Святої великомучениці Параскеви с. Великі Низгірці протоієрея Анатолія Бочковського. «Днесь благовернии людие светло празднуем, осеняеми Твоим, Богомати, пришествием, и к Твоему взирающе пречистому образу, умильно глаголем: покрый нас честным Твоим Покровом и избави нас от всякаго зла, молящи Сына Твоего, Христа Бога нашего, спасти души наша».

Благочинний Бердичівського округу архімандрит Варфоломій (Бойков) привітав паству зі всенародним святом: «Воно завжди духовно об’єднувало наш народ, живило його вірою у заступництво Божої Матері за людській рід. Ми сьогодні згадуємо подію, що відбувалась у далекому 910-му році у Константинополі, коли Цариця Небесна зійшла з Херувимського Престолу у супроводі Небесних Сил і Материнською молитвою та Своїм покровом врятувала місто від ворогів…. Давні події співзвучні з нашим сьогоденням. Пресвята Богородиця – Мати всіх нас, а ми – Її діти. Вона не залишає нас у важких випробуваннях і покриває багатостраждальний український народ Своїм святим омофором. Триває кровопролиття, ворог руйнує наші міста і села, гинуть славні сини й дочки України. Сьогодні ми також відзначаємо День Українського козацтва та День захисників і захисниць України. Ми маємо єднатися, разом допомагати нашим воїнам, вносити свою лепту у святу справу захисту Вітчизни».

Духовенство та віруючі уклінно молилися за мир у державі нашій. Вшановували пам’ять мужніх оборонців рідної землі, які загинули в боротьбі за незалежність, суверенітет і територіальну цілісність України…

Батьки і діти з благоговінням причастилися Святих Христових Таїн…  

Багаторічна парафіянка Тетяна Ісмоїлова розповідає, наскільки старанно люди готуються до престольного свята: «Прибираємо навколишню територію, прикрашаємо квітами храм. Віруючі жертвують на церкву, збирають кошти для підтримки ЗСУ. Загинув на війні наш Герой-захисник, житель Мирославки Роман Юрчук. На його честь названо одну з вулиць у селі. Ми молимося до Пресвятої Богородиці, щоб захистила наш народ, покрила Своїм чесним омофором воїнів українських. Віримо: добро переможе зло, а світло – темряву…»

З благословення Високопреосвященнішого Никодима, митрополита Житомирського і Новоград-Волинського, 14-го жовтня, на свято Покрови Пресвятої Богородиці, та в неділю, 16-го жовтня, в усіх храмах Житомирської єпархії Української Православної Церкви проводиться збір коштів для потреб Збройних Сил України. Парафіяни Свято-Покровського храму с. Мирославка долучилися до спільної справи і кладуть свої пожертви до благодійної скриньки. У багатьох жителів громади рідні боронять Україну від російських загарбників…

Цього дня, який об’єднує величні свята, було звершено подячний молебень за захисників Вітчизни нашої і Хресний хід навколо храму з православними святинями, молитовним співом, читанням Євангелія та окропленням святою водою. Люди йшли урочисто й радісно – з вірою, надією та любов’ю в душі…

«Величаем Тя, Пресвятая Дево, и чтим Покров Твой честный, Тя бо виде святый Андрей на воздусе, за ны Христу молящуюся…» У храмі линула молитва за мир та спокій в Україні… Було відправлено заупокійну літію за спочилими воїнами та всіма невинно убієнними…

Благочинний Бердичівського округу архімандрит Варфоломій (Бойков) подякував священству і віруючим за спільну молитву, а настоятелю Свято-Покровського храму ієрею Михаїлу Худякову – за старанні пастирські труди, згуртування православної громади та подальше оздоблення храму: «Бережіть свою віру, наші духовні традиції, передавайте їх нащадкам. Любіть одне одного…»

Отець настоятель звернувся зі словами глибокої подяки до духовенства і парафіян за розділену святкову радість: «Сьогодні особливий день, особлива Служба Божа. Всі молитовні піснеспіви сприймаються з особливими почуттями, які народжуються в серці. У тяжкий час, коли Україна героїчно чинить спротив ворогам, ми маємо звертати молитви до Пресвятої Богородиці – нашої Матері і Заступниці». Ієрей Михаїл Худяков привітав із днем народження Тетяну Ісмоїлову – благочестиву парафіянку та невтомну трудівницю. Многая і благая літа!

Помазання святим єлеєм, тепле духовне спілкування, світлі враження, подарунки зі смаколиками – миті та відчуття, які запам’ятаються надовго. І згадуються поетичні рядки, написані клірошанкою Свято-Миколаївського собору м. Бердичева Валентиною Козачук:

Мати Божа, під Твою опіку
Лине наш народ із роду-віку!
Йшли у бій козаки за свободу,
Помолившись Покровительці народу,
Твій Покров, о Пресвятая Діва,
У важку годину створить диво:
Наче пташка, вмить розкриєш крила
І від ворогів усіх покриєш!
Ми сьогодні молимось до Тебе:
Дай нам сил, закрий над нами небо,
Без Твоєї допомоги, Божа Мати,
Як цих підлих ворогів прогнати?
Хай же осінь принесе нам тишу,
Віримо, Господь нас не залишить!
Хай проллється з неба благодатне світло,
Щоб моя країна в радості розквітла…

Прес-служба Бердичівського благочиння.
Раздел: 
Новости Благочиний