19 січня – Богоявлення Господнє.

20.01.2012
19 січня – Богоявлення Господнє.

Про хрещення Господа Іісуса в водах Іорданських розповідають всі чотири євангелісти (Мф. 3, 13-17; Мк. 1, 9-11; Лк. 3, 21-23; Ін. 1, 33-34). Цим підкреслюється важливість вшанування християнами цієї історичної події. В мить хрещення людям відкрилося істинне Богопочитання, явилася, до того часу невідома, тайна Триєдності Божества. 19 січня – Богоявлення Господнє.

Іоанн Хреститель, побачивши перед собою Іісуса Христа сповістив людям, що перед ними Месія Христос. Всі почули голос Бога Отця і побачили Духа Святого у вигляді голуба. 19 січня – Богоявлення Господнє.

Для чого Христу потрібно було хреститись від руки людини? Через хрещення Іісус Христос проявив слухняність і покору Богу Отцю. Іоанн Хреститель хрестив народ на знак очищення гріхів. Тому й Христос – людина по земній природі, прийшов разом зі всіма прийняти хрещення від Іоанна, котрого Церква також оспівує в день свята Хрещення. 19 січня – Богоявлення Господнє.

Богоявлення здавна було в числі великих двонадесятих празників. Ще апостоли заповідували поважати цей день (кн. 5, гл. 12). Тому, Православна Церква святкує це свято нарівні з Різдвом Христовим.

В сам день Хрещенні, а також напередодні, наприкінці Божественної літургії звершується чин Великого освячення води. 19 січня – Богоявлення Господнє.

Богоявленська вода називається в Православній Церкві великою Агіасмою – великою Святинею, до якої християни мають особливе благоговіння: її стараються пити натщесерце, зберігають поряд з іконами, перед вживанням читають молитву на прийняття святині, нею окроплюють помешкання і т. д. 19 січня – Богоявлення Господнє.

Вона тривалий час зберігається свіжою і неушкодженою. Ще в IV столітті про цей феномен говорив св. Іоанн Златоустий в 37-й бесіді на Хрещення Господнє: «…вода не псується від плину часу, почерпнута нині цілий рік, а часто два і три роки залишається свіжою і неушкодженою…». 19 січня – Богоявлення Господнє.

В нинішньому році погода на Богоявлення порадувала приємною несподіванкою. Випав сніг і затріскотіли, хоча і невеликі, але все ж морози. Річка замерзла. Люди, котрі в цей день були на богослужінні, раділи тому, що Господь подарував такий чудовий, справжній зимовий день. 19 січня – Богоявлення Господнє.

В Свято-Троїцькому кафедральному соборі м. Новограда-Волинського в день свята були відправлені святкові богослужіння. Наприкінці Божественної літургії богомольці вийшли на церковне подвір’я до соборної криниці, з якої вже другу добу безперервно люди беруть водичку, для того, щоб після освячення принести її у свої домівки. 19 січня – Богоявлення Господнє.

Погода посприяла тому, що вперше кафедральним собором було організоване загальне хрещенське купання. О 12.00 годині дня бажаючі зібралися в храмі і хресною ходою, з хоругвами і хрестом, зі співом тропаря свята вирушили на берег ріки. Неподалік від Житомирського мосту, біля острівця прихожанами собору було підготовлене місце для купання і вирубаний проруб. 19 січня – Богоявлення Господнє.

Учасники хресної ходи підійшовши до ріки розпочали чин освячення води. По завершенні всі бажаючі занурилися у крижану, але сповнену хрещенської благодаті, воду. Правду кажучи, ніхто не сподівався, що виявиться стільки бажаючих. Адже такий захід організовується вперше.

Сподіваємося, що хрещенські купання стануть традиційними для прихожан Свято-Троїцького кафедрального собору. 19 січня – Богоявлення Господнє.

Нехай же кожному, хто з вірою помолився у день святого Богоявлення Господнього, воздасться по його вірі, благодать, що передається через освячену воду, торкнеться всього його єства, очистить тіло і душу і благословить прожити ще один Богом дарований рік. Ну, а тим, хто пересилив себе і занурився у хрещенську воду цього року, бажаємо міцного здоров’я, благодаті Божої і веселого настрою впродовж всього року.

Всіх вітаємо зі святом Богоявлення Господнього!

Прес-служба Свято-Троїцького кафедрального собору

19 січня – Богоявлення Господнє. 19 січня – Богоявлення Господнє. 19 січня – Богоявлення Господнє. 19 січня – Богоявлення Господнє. 19 січня – Богоявлення Господнє. 19 січня – Богоявлення Господнє. 19 січня – Богоявлення Господнє. 19 січня – Богоявлення Господнє. 19 січня – Богоявлення Господнє. 19 січня – Богоявлення Господнє. 19 січня – Богоявлення Господнє. 19 січня – Богоявлення Господнє. 19 січня – Богоявлення Господнє. 19 січня – Богоявлення Господнє. 19 січня – Богоявлення Господнє. 19 січня – Богоявлення Господнє. 19 січня – Богоявлення Господнє.