Архієпископ Никодим звершив Божественну літургію та чин умовіння ніг у кафедральному соборі м. Житомира.

03.05.2013

2 травня 2013 року, у Великий четвер, свята Православна Церква згадує одну із найбільш важливих подій останніх днів земного життя Спасителя - Таємну Вечерю, під час якої Ісус Христос, проявляючи свою нескінченну любов і смирення омиває ноги учням, а також встановлює найголовніше таїнство - Божественну Євхаристію.

Цього дня, у Спасо-Преображенському кафедральному соборі м. Житомира було звершено святкову Вечірню та Божественну літургію святителя Василія Великого. У співслужінні кліриків храму богослужіння очолив Високопреосвященніший Никодим, архієпископ Житомирський і Новоград-Волинський.

По завершенні літургії, за прообразом Спасителя, архіпастир звершив чин омовіння ніг дванадцятьом священикам, тим самим проявляючи братську любов та смирення перед народом Божим.

Увечері, 2 квітня, Житомирський архіпастир очолив святкову Утреню з читанням дванадцяти Страстних Євангелій, у яких згадуються останні години земного життя Викупителя світу, Його побиття, знущання, розп'яття та смерть. За церковною традицією, після завершення утрені, віряни несуть у свої оселі запалені страстні свічки.