"Благословіть, владико, нас в Попільні"

28.11.2011

27 листопада, у неділю 24-ту по П'ятидесятниці, коли православні вшановують пам’ять святого апостола Филипа, у Свято-Миколаївському храмі Попільні панувало особливе піднесення.

Старанно вистелена, аж до воріт, доріжка із живих квітів, благовісний спів дзвонів, вбрані в національні костюми юні вихованці недільної школи з запашним короваєм та живими квітами і сяючі духовною радістю обличчя прихожан ?- так парафіяни зустрічали свого архіпастиря - Преосвященнійшого Никодима, єпископа Житомирського і Новоград-Волинського.

Владика очолив Божественну літургію в Свято-Миколаївському храмі у співслужінні благочинного Попільнянського округу протоієрея Петра Лиса та духовенства району.

Багато віруючих, значна частина яких були діти, цього недільного дня сподобились причаститися Святих Божественних Христових Таїн. Власне, бажаючих приступити до Чаші Життя було так багато, що вперше за всю історію попільнянського храму причастя відбувалося на два потира.

Після Літургії відбувся хресний хід до новозбудованої каплички на честь Різдва Христового. Його Преосвященство, владика Никодим звершив її освячення.

На закінчення богослужіння, правлячий архієрей виголосив проповідь про смирення і любов до Бога, необхідність посту, що наближає нас до світлого свята Різдва Христового.

Меценатам, місцевим підприємцям Олександру Анатолійовичу Клименку, коштом якого побудовано капличку Різдва Христового, та Василю Васильовичу Адамчуку, який профінансував спорудження підлоги з підігрівом у вівтарі і одержав благословення на облаштування її у всьому храмі, єпископ Никодим вручив ордени «Святителя Миколая». А Роман Юрійович Бірюлін одержав з рук Преосвященнійшого владики грамоту від Блаженнійшого Володимира, Митрополита Київського і всієї України.

Настоятель попільнянського храму протоієрей Петро Лис з почуттям глибокої шани і вдячності вручив владиці Никодиму ікону Святителя Миколая - небесного покровителя Попільні.

Особливо хвилюючим було вітання вихованців дитячої недільної школи «Благословіть, владико, нас в Попільні?». Дитячий церковний хор заспівав улюбленому архіпастиру «Многая лєта», а найменшенька його учасниця вручила букет квітів.

На молитовну згадку про подію керуючий Житомирською єпархією благословив всіх іконками Пресвятої Богородиці «Призри на смирение».

Після завершення богослужіння люди не поспішали розходитись по домівках, бажаючи хоч на якусь мить продовжити спілкування з владикою. А коли архіпастир виходив із храму, всі разом з ним заспівали псалом «Неопалима купина».

Квіти і зілля, якими була вистелена доріжка для владики, люди розібрали по пучечках і рознесли по домівках.

Прес-служба Попільнянського округу