«Чим більше Церкву гонять, тим сильнішою Вона стає...» - митрополит Никодим! +ВІДЕО!

06.12.2018

Чим більше Церкву гонять, тим сильнішою Вона стає. Не повторювати печальну історію, не руйнувати храми, не руйнувати віру в серцях людей.

До миру і взаємоповаги 6 грудня 2018 року закликав митрополит Житомирській та Новоград-Волинський Никодим під час брифінгу можновладців, журналістів та взагалі всіх українців.

Митрополит Никодим підкреслив, що під час обшуків, які були проведені в єпархіальному управлінні правоохоронцями та СБУ, не було знайдено нічого такого, що можна було б інкримінувати, як розпалювання релігійної ворожнечі.

«Ми сьогодні не є тими, хто розпалює міжконфесійну ворожнечу. Нещодавно, 3 грудня, відбулися обшуки, звичайно, – це неприємно, незрозуміло, навіть боляче для віруючих людей. Проте я звертаюсь до віруючих і прошу зрозуміти: у кожного своя справа, і навіть ті, хто сюди приходив, казали, що є певні накази, і вони мають їх виконувати… У нас нічого не було знайдено. Але чомусь у деяких ЗМІ було написано, що в Житомирській єпархії у м. Житомирі було вилучено якісь чи записки, чи брошури, що розпалюють міжконфесійну ворожнечу. Сьогодні я офіційно заявляю: у нашій єпархії не було вилучено ні однієї листівки, ні однієї брошури з тим характерним, що шукали, а саме того, що несе загрозу миру, суспільству і нашому народу», — зазначив владика.

Він закликав віруючих до молитви і мужності:

«Ми, як Церква, молимося і будемо молитися, яка б влада не була, хто б сьогодні що не казав, і віримо, що Господь посеред нас, Господь дасть нам мужність перетерпіти все. Ми просимо свій народ стояти у вірі Христовій Православній, не ворогувати один з одним. У кожного є право на власну думку. Ми маємо Конституцію і свою віру, яку ми проповідуємо у храмах Божих. Ця віра не несе ворожнечі, вона приносить лише мир. Будь-хто і будь-коли може зайти у храм Божий і там почує лиш молитву про Україну…».

«Якщо хтось хоче збудувати церкву – нехай будують, але Сам Господь Церкву вже збудував. Ми ж, як підпорядковувалися, так і підпорядковуємося Синоду УПЦ, ми не змінюємо своїх Статутів, ми чітко виконуємо те, що каже нам Господь, ми проповідуємо слово Божественної істини, ми віримо нашому Предстоятелю УПЦ Блаженнішому Митрополиту Онуфрію», — зауважив керуючий Житомирською єпархією.

Владика звернувся до всіх, хто має віру у своєму серці, із закликом «проявляти толерантність та любити один одного», щоб із Божою допомогою «всі ці процеси пройти мирним шляхом».

«Чим більше Церкву гонять, тим сильнішою Вона стає, Вона очищується – стільки вже було прикладів з історії. Не будьмо повторювати ту історію, не будемо руйнувати храми, не будемо руйнувати віру в серцях наших вірних людей. З наступаючим Різдвом Христовим, давайте його зустрінемо у мирі і злагоді», — побажав владика Никодим.

Керуючий Житомирською єпархією подякував журналістам, які прийшли, щоб дізнатися позицію самої Церкви щодо останніх подій навколо Української Православної Церкви.

Офіційний веб-сайт УПЦ