"Дітки у школу не пішли, аби прийти до храму..."

18.12.2014

18 грудня 2014 року, в день пам'яті святого преподобного Сави Освященного, архієпископ Житомирський і Новоград-Волинський Високопреосвященніший Никодим відвідав зовсім невеличке селище під назвою Городище. Поселення знаходиться у Чуднівському благочинні, неподалік районного центру.

На візит Владики давно уже чекали і особливо готувались, адже цією визначною подією пишеться історія, так як селище приймає архієрея вперше. Місцевий дерев'яний храм збудувався у селі зовсім нещодавно, названий на честь святого Димитрія Солунського.

Перед дверима церкви Владику привітали дітки, вручили коровай та квіти. Важливо відзначити, що в цей день діточок зібралося доволі багато. Десь із народу прозвучала навіть фраза - "Дітки у школу не пішли, аби прийти до храму..." - мабуть сказав хтось із батьків або вчителів.

Після зутрічі та урочистого облачення на кафедрі Владика Никодим разом із собором священства звершив чин освячення Престолу та храму цілком. Розпочалась Божественна літургія. За богослужінням його Високопреосвященству співслужив благочинний Чуднівського району прот. Андрій Змієвський, настоятель парафії прот. Зиновій Минькович, клірик Свято-Іаківлівського храму м. житомира прот. Вадим Шапран та духовенство благочиння.

На завершення служіння Владика Никодим привітав вірян із святковим освяченням храму, закликав любити свою Церкву і частіше приходити на спільну молитву, а також приводити підростаюче покоління і діточок.

На зворотньому шляху до Житомира архієпископ Никодим відвідав храм у селі Дубище.

Освячено храм у Городищі!