Громада Свято-Іоанно-Богословського храму с. Гардишівки засвідчила вірність Українській Православній Церкві на чолі із Блаженнішим Митрополитом Онуфрієм!

03.02.2019

Третього лютого у Свято-Іоанно-Богословському храмі с. Гардишівки під головуванням благочинного Бердичівського округу архімандрита Варфоломія (Бойкова) відбулися парафіяльні збори, на яких церковна громада засвідчила вірність Українській Православній Церкві на чолі з Блаженнішим Митрополитом Онуфрієм.

У неділю 36-у після П’ятидесятниці у Свято-Іоанно-Богословському храмі с. Гардишівки благочинний Бердичівського округу архімандрит Варфоломій (Бойков) очолив молебень за мир та єдність в Україні, йому співслужили настоятель церкви Святого Апостола і Євангеліста Іоанна Богослова протоієрей Ярослав Ігнатюк, настоятель Свято-Хрестовоздвиженського храму с. Великої П’ятигірки протоієрей Олександр Худяков, настоятель Свято-Успенського храму с. Райгородка ієрей Євгеній Воробйов та клірик Свято-Миколаївського собору протодиякон Віталій Кльон. Наприкінці Богослужіння отець благочинний привітав віруючих із недільним днем, побажавши берегти і зміцнювати віру батьківську, жити в мирі та злагоді і слідувати Заповідям Божим.

Після звершення молебню відбулися збори, на яких зібралися постійні парафіяни храму, жителі села Гардишівки. Нагадаймо історію церкви, що сягає 18-го століття. Після Жовтневої революції 1917-го року її закрили, приміщення використовували під господарчі потреби та склад. Храм зазнав значних пошкоджень у роки Другої світової війни, і церкву розібрали. У 1998-му в Гардишівці була створена релігійна громада, яка існує по цей час. Зусиллями та стараннями парафіян на чолі з настоятелем – протоієреєм Ярославом Ігнатюком та церковним старостою Григорієм Ігнатюком – цього ж року в будівлі в центральній частині села, де раніше розміщувалася колгоспна контора, розташувався Свято-Іоанно-Богословський храм.

На зібранні 3-го лютого 2019-го панувала обстановка взаєморозуміння та доброзичливості. Вислухавши думки людей, церковна громада, за винятком однієї віруючої, котра утрималася, висловила підтримку Українській Православній Церкві на чолі з Блаженнішим Митрополитом Онуфрієм, затвердивши своє рішення у протоколі зборів. Цього ж дня у приміщенні сільської ради з ініціативи громадських активістів провели збори, в ході яких запросили до будівлі духовенство Бердичівського благочиння. Висловити свою позицію священики не могли через войовничо налаштованих учасників зібрання, яких організатори зустрічі переконували перейти до новоствореної ПЦУ (Православної Церкви України).

Не маючи можливості продовжити конструктивний діалог, духовенство змушене було покинути зібрання.

Прес-служба Бердичівського благочиння.