Храмове свято у графському маєтку.

05.12.2011
Храмове свято у графському маєтку.

Четвертого грудня, у день Введення в храм Пресвятої Богородиці, храмове свято відбулось у селі Верхівня Ружинського району. Божественну літургію служив настоятель церкви священик Ігор Руденок. На хресний хід прибули благочинний округу протоієрей Михаїл Маркевич та священик В’ячеслав Слободянюк з Дерганівки.Храмове свято у графському маєтку.

Так, як Божа Мати, яку батьки поставили на першу сходинку храму, йшла далі самостійно, так і ми у своєму духовному житті повинні рухатись до Бога. Прийнявши Таїнство Хрещення і Миропомазання, ми ступаємо на першу сходинку на шляху, що веде нас до Господа нашого Ісуса Христа. Можливо, хтось іде до Нього швидше і впевненіше, інший – повільніше, однак усі рухаємось до Світла від Світла. Та йдемо до Нього не самі – веде нас Зоря, що провістила Сонце – Пречиста Діва Марія. Богородиця показує нам шлях до храму – через молитву і любов.Храмове свято у графському маєтку.

У Верхівні храм розташовується нині у капличці, що збереглася у парку біля маєтку Ганських і тривалий час служила сімейним костьолом та усипальницею родин Ганських і Ржевуських. Маєток відомий тим, що тут у 1847-1850 роках у будинку майбутньої дружини Евеліни, жив і працював французький романіст Оноре де Бальзак. Храмове свято у графському маєтку.

Капличка побудована у 1810 році і до революції 1917 року мала два поверхи. Історичні джерела свідчать про багате внутрішнє церковне убранство, красиве оздоблення підвального поверху, де розміщувались домовини померлих представників графського роду. Згодом приміщення використовувалось як спортивний зал. Зараз споруда потребує капітального ремонту. Однак вона належить державі, як і весь комплекс маєтку, а кошти, на жаль, на ремонт не надходять.

Прихожани власними силами підтримують храм, аби було, де звернутися в молитві до Бога, де обвінчатися молодому подружжю, охрестити дитину чи відправити панахиду за померлими.

Прес-служба Ружинського округу