Храмове свято у Василівці.

23.11.2011
Храмове свято у Василівці.

21 листопада, в день Собору Архістратига Божого Михаїла, парафія села Василівки Попільнянського району відсвяткувала своє престольне свято.

Божественну літургію очолив благочинний Попільнянського округу протоієрей Петро Лис. Йому співслужили настоятель Свято - Михайлівського храму села Василівки ієрей Віктор Нанівський та ієреї Володимир Дикий з с. Андрушок, Андрій Гороцюк з с. Голуб’ятина, Володимир Андрощук із с. Лисівки, Іоанн Попадич із Бердичівського благочиння і Назарій Палашовський із Андрушівського благочиння.Храмове свято у Василівці.

Православна Церква свято Архістратига Михаїла вшановує як велике торжество. Архангел Михаїл и все ангельське воїнство є невідступними захисниками і вірними помічниками людей проти сил зла.

Церква вшановує архангела Михаїла як захисника віри і борця проти єресі та зла. На іконах його зображають з вогненним мечем в руці.

У день Собору Архістратига Михаїла та інших небесних сил безплотних у всіх православних храмах відбувається святкове богослужіння. Іменем Архістратига Михаїла названо багато монастирів та храмів. У древньому Києві відразу після прийняття християнства було споруджено Архангельський собор і монастир.Храмове свято у Василівці.

У селі Василівка Свято-Михайлівський храм атеїсти зруйнували в 30-ті роки. І лише в перші роки незалежності України парафіяни зуміли звести його нову будівлю.

Власних коштів на будівництво храму у парафії не було. Тому за допомогою люди звернулись до голови Василівського колгоспу Миколи Дмитровича Варчака. Молодий керівник, що свого часу пройшов військову службу в Афганістані, добре знав, як допомагає віра в Бога у найтяжчі моменти життя. Тому участь у спорудженні храму розцінив як промисел Божий, ? виділяв кошти, наймав бригади, допомагав будівельними матеріалами.?Храмове свято у Василівці.

У 1992 році було освячено наріжний камінь, а вже в 1997 році, на свято Архістратига Божого Михаїла, освятили і сам храм.

І цього року храмове свято у Василівці було багатолюдне та піднесене.

Після Божественної літургії звершився хресний хід і були проголошені уставні многоліття.

Святкування завершилося гостинною трапезою поблизу храму.

Прес-служба Попільнянського округу