03.01.2012

2 січня 2012 року, у день пам’яті праведного Іоанна Кронштадтського, Преосвященнійший єпископ Філарет святкує першу річницю своєї єпископської хіротонії.

Цього дня привітати владику Філарета у м. Львів прибув Преосвященнійший єпископ Житомирський і Новоград-Волинський Никодим, намісник чоловічого Свято-Онуфріївського монастиря Львівської єпархії архімандрит Севастіян (Деркач), ігуменя Варвара (Щурат-Глуха), настоятелька жіночого Свято-Преображенського монастиря Львівської єпархії, обласний благочинний, настоятель Свято-Петро-Павлівського храму у м. Жовкві протоієрей Стефан Хомин, благочинний Дрогобицького округу, настоятель Свято-Іовського собору у м. Дрогобичі протоієрей Миколай Мандзюк, настоятель Свято-Покровського храму у м. Бориславі протоієрей Володимир Ільницький, клірик Київської єпархії архімандрит Феодосій (Оленич), архімандрит Яків (Галандзовський), благочинний Свято-Преображенського монастиря с. Тетерів Київської області, священик Ярослав Шовкеник, настоятель парафії на честь прп. Сергія Радонезького у м. Києві, та інші. Єпископ Никодим привітав із першою річницею єпископської хіротонії єпископа Дрогобицького Філарета.

Преосвященнійші єпископи Житомирський і Новоград-Волинський Никодим та Дрогобицький Філарет у співслужінні духовенства єпархії звершили Божественну літургію у Свято-Георгіївському соборі.

Владика Філарет звернувся до всіх присутніх зі словами проповіді, в якій порівняв святого праведного Іоанна Кронштадського, з тим світлом який сяяв людям свідчуючи його добрі справи в житті суспільства. Єпископ Никодим привітав із першою річницею єпископської хіротонії єпископа Дрогобицького Філарета.

Після закінчення богослужіння Преосвященнійшого єпископа Філарета привітав архієпископ Львівський і Галицький Августин. Владика, зокрема, подякував єпископу Філарету за його діяльність в нашій єпархії і підкреслив, що перший рік є у всьому особливим: перший рік в житті дитини, перший клас у школі закладають основу майбутнього, так і перший рік після хіротонії є дуже важливим, бо закладає основу майбутнього служіння. Єпископ Никодим привітав із першою річницею єпископської хіротонії єпископа Дрогобицького Філарета.

У свою чергу, від православної громади Житомирської єпархії, Преосвященнійший єпископ Никодим також привітав єпископа Філарета. Владика, зокрема, зауважив, що рік пройшов швидко, особливо, для єпископа Філарета, тому що цей рік пройшов в трудах і турботах про єпархію і побажав Владиці, щоб Господь давав йому сили для подальшого багаторічного служіння на благо Святої Церкви. Єпископ Никодим привітав із першою річницею єпископської хіротонії єпископа Дрогобицького Філарета.

Навзаєм владика Філарет подякував архієпископу Августину за пастирську допомогу, підтримку і молитви, а також єпископу Никодиму, якого давно і добре знає. Владика Філарет сказав, що його душу сповнює любов до Львівщини, яка стала його Батьківщиною. Де б він не перебував у справах, Владика завжди молиться за духовенство і вірних Львівської єпархії, а коли повертається у Львів, то вже нікуди не хоче звідси виїжджати.

Потім у Львівському єпархіальному управлінні відбувся урочистий святковий прийом.

Прес-служба Львівської єпархії

Єпископ Никодим привітав із першою річницею єпископської хіротонії єпископа Дрогобицького Філарета.Єпископ Никодим привітав із першою річницею єпископської хіротонії єпископа Дрогобицького Філарета.Єпископ Никодим привітав із першою річницею єпископської хіротонії єпископа Дрогобицького Філарета.Єпископ Никодим привітав із першою річницею єпископської хіротонії єпископа Дрогобицького Філарета.Єпископ Никодим привітав із першою річницею єпископської хіротонії єпископа Дрогобицького Філарета.Єпископ Никодим привітав із першою річницею єпископської хіротонії єпископа Дрогобицького Філарета.