15.11.2011

14 листопада, в день пам’яті святих безсрібників і чудотворців Косьми і Даміана, нижній храм Спасо-Преображенського кафедрального собору відзначав своє Престольне свято.

Святкову Божественну літургію звершили два архієреї: митрополит Вінницький і Могилів-Подільський Симеон та єпископ Житомирський і Новоград-Волинський Никодим. У богослужінні взяли участь священики собору, настоятелі та клірики храмів м. Вінниці.

Під час літургії митрополит Симеон рукопоклав у сан диякона вихованця Почаївської Духовної Семінарії Івана Дрозда.Єпископ Никодим взяв участь у святкуванні Престольного свята нижнього храму вінницького кафедрального собору.

Довідка: нижній храм Спасо-Преображенського кафедрального собору був влаштований у 1855 році у крипті колишнього Домініканського собору, де раніше знаходилися родові поховання вінницьких магнатів Грохольських. Храм був названий на честь святих Косьми і Даміана, на згадку про храм, у якому перебувала православна громада до 1832 року, коли їй був переданий нинішній Преображенський собор. Ініціатива влаштування нижнього опалюваного храму належала тодішньому настоятелю собору протоієрею Порфирію Вознесенському.

Прес-служба Вінницької єпархії