Митрополит Никодим взяв участь у звершенні чину поховання новоспочилого клірика Вінницької єпархії.

18.11.2017

18 листопада 2017 року, у Спасо-Преображенському кафедральному соборі м. Вінниці була звершена заупокійна Божественна літургія за новопреставленим кліриком Вінницької єпархії протоієреєм Василієм Рішко, котрий почив у Бозі у ніч на 17 листопада.

За літургією, яку очолив Високопреосвященніший митрополит Вінницький і Барський Симеон спільно молились священики з Вінницької, Київської, Одеської, Мукачівської єпархій, а також з Молдови, які прибули попрощатися з новопреставленим протоієреєм Василієм.

По завершенні літургії був відправлений чин священицького погребіння. Заупокійну службу звершили два архіпастиря: митрополит Вінницький і Барський Симеон та митрополит Житомирський і Новоград-Волинський Никодим. Після відпусту і співу "Вічної пам'яті" архієреї звернулися до присутніх у храмі священиків і вірян і пригадали найкращі духовні та людські якості о. Василія, котрий впродовж 42 років служив у Вінницькій єпархії, займав посади секретаря єпархіального управління та настоятеля кафедрального собору.

Поховали протоієрея Василія Рішка біля Свято-Воскресенського храму м. Вінниці, настоятелем якого він був з 1983 року. Прощаючись з протоієреєм Василієм, митрополит Симеон нагадав, що о. Василій любив служити нічні літургії у кафедральному соборі і сьогодні був на останній нічній літургії.

Отець Василій любив архієрейські служби, і сьогодні була звершена також архієрейська літургія, а відспівували священика також два архієреї. Владика Симеон зауважив, що сьогодні, коли тіло протоієрея Василія перевозили з кафедрального собору до Воскресенського храму, він немовби звершив останній у своєму житті пасхальний хресний хід, який щороку на Пасху звершується за таким самим маршрутом.

Прощання з новопреставленим протоієреєм Василієм Рішко завершилося заупокійною літією, хресною ходою з тілом спочилого навколо Свято-Воскресенського храму і співом пасхального тропаря у той час, коли труну з тілом священика опустили в могилу біля храму.

За матеріалами прес-служби Вінницької єпархії.