На Бердичівському машинобудівному заводі «Прогрес» освятили ливарний цех

30.09.2017

Наприкінці вересня духовенство Бердичівського благочиння відвідало ливарно-механічний комплекс ПАТ «БМЗ «Прогрес». Був звершений чин освячення приміщень ливарного цеху.

Нещодавно настоятель Свято-Покровського храму села Мирославки ієрей Михаїл Худяков звернувся до керівництва Бердичівського машинобудівного заводу з проханням відлити три великих дзвони для церкви. З милості Божої заповітна мрія парафіян здійснилася. На очі віруючих навернулися сльози радості, коли вони побачили нові дзвони. Вже незабаром їх гармонійна мелодія зазвучить над Мирославкою на всю силу благодатних голосів.

На запрошення генерального директора ПАТ «Бердичівський машинобудівний завод «Прогрес» Ігоря Щесняка 28-го вересня благочинний Бердичівського округу протоієрей Віталій Бойков, настоятель Свято-Покровського храму села Мирославки ієрей Михаїл Худяков і клірик Свято-Миколаївського собору м. Бердичева протодиякон Віталій Кльон завітали на підприємство. Працівники ливарно-механічного комплексу зустріли шановних гостей хлібом на вишитому рушнику та супроводили на дільниці ливарного цеху. У складних соціально-економічних умовах колектив заводу продовжує самовіддано й наполегливо трудитися. «Ливарний цех діє на повну потужність, працюємо у три зміни, – розповів Олександр Рудий, головний металург ливарної служби, котра охоплює 120 працівників. – Ми постійно виконуємо замовлення гірничо-збагачувальних комбінатів країни».

Благочинний Бердичівського округу протоієрей Віталій Бойков звершив освячення цеху. Священики побували на різних дільницях, окропивши святою водою трудівників та виробничі приміщеннях. Під високою стелею величезного ливарного цеху розходився молитовний спів півчих кліросу Свято-Миколаївського собору...

Отець благочинний звернувся до працівників зі словом настанови, закликавши слідувати заповідям Божим: «Славну історію має Бердичівський машинобудівний завод, одне з найстаріших підприємств України носить горде ім’я «Прогрес». У важкі для нашої держави часи ваш колектив не втрачає віри й сили духу, завод зумів вистояти й подолати труднощі, продовжуючи діяльність на благо Вітчизни та народу українського. Кріпості духовної і тілесної, миру і взаєморозуміння, Божої помочі колективу та його керівництву! Нехай всі добрі починання завершуються успіхами, нехай множаться плоди вашої сумлінної праці, важливої для країни».

Настоятель Свято-Покровського храму села Мирославки ієрей Михаїл Худяков привітав присутніх від імені православної церковної громади, подякував за сумлінну працю, побажав гарних досягнень і передав у дар ікону Божої Матері «Державна» та ікону Святого Георгія Побідоносця.

Генеральний директор ПАТ «Бердичівський машинобудівний завод «Прогрес» Ігор Щесняк і начальник ливарного цеху Олександр Савченко подякували священству за духовну підтримку та молитовну допомогу. Двадцять четвертого вересня колектив заводу, історія якого починається з 1880-го року, відзначив своє професійне свято – День машинобудівника. Натхнення вам, славні представники машинобудівельної галузі, подальших успіхів у праці, родинного затишку і Божого благословення!

Прес-служба Бердичівського благочиння.

На Бердичівському машинобудівному заводі «Прогрес» освятили ливарний цех