Неділя отців Першого вселенського Собору!

12.06.2016

12 червня 2016 року, у сьому неділю після Світлого Христового Воскресіння Церква молитовно шанує пам'ять святих отців Першого Вселенського Собору.

Це зібрання відбулось за ініціативи імператора Костянтина Великого, в 325 році у Нікеї. Головною метою проведення заходу було спрощення лжевчення Арія, котрий вважав що Ісус Христос був простою людиною, лише досконалішою від інших. Своїм неправильним вченням Арій заперечував Божество Спасителя не вважаючи Його Сином Божим. Вселенський Собор заперечив вчення та довів сутність Христа як Божого Сина.

З нагоди воскресного дня у Спасо-Преображенському кафедральному соборі міста Житомира відбулась святкова Божественна Євхаристія. молитву за співслужіння кліриків храму очолив Високопреосвященніший Никодим, архієпископ Житомирський і Новоград-Волинський.

Після прочитання Євангелії із словом настанови та розповіді про Перший Вселенський Собор звернувся до вірян протоієрей Роман Цукало.

На завершення богослужіння Владика привітав усіх із святом, закликав свято берегти пам'ять святих отців, які своєю ревністю та духовною сміливістю відстоювали істинність віри Господньої.

Неділя отців Першого вселенського Собору!