УВАГА! Фальсифікація!

24.06.2018

Всечесні отці, дорогі браття та сестри!

24 червня 2018 року, по вулицях та на територіях православних храмів УПЦ міста Житомира були розповсюдженні фальшиві листівки ніби із посланням митрополита Житомирського і Новоград-Волинського Никодима. Текст цих листівок викликає подив, сум і тривогу.

В першу чергу, звичайно, люди, які писали це звернення, мали на меті спровокувати в середині Житомирської єпархії Української Православної Церкви непорозуміння та роз’єднання, посіяти недовіру до священноначалія та примусити нас усіх відволіктись від молитов у воскресний день.

Ознайомившись із текстом цих листівок, хочу повідомити усіх вас, дорогі мої брати і сестри, а також і тих, хто планував цю акцію супротив Церкви про наступне.

Нам усім приходиться жити в час, коли в Україні, на жаль, панує політика провокацій, припинення якої не являється пріоритетом нашого суспільства.

Очевидно, що ті особи, які займались розповсюдженням цих листівок, чекають від мене відповіді. Вони наперед знають, що звернення в правоохоронні органи не дасть ніякого результату, адже ця провокація не перша.

Я завжди щиро кажу, що являюсь патріотом своєї держави, люблю свою землю та її боголюбивий народ, кожного дня молюсь за мир і спокій в Україні, але пріоритетом першості для мене є Бог, Церква, істинна Христова віра та апостольське вчення. Цим живу, служу і буду служити вірно та до кінця.

Тим, хто підробляє та розповсюджує від мого імені такого роду “звернення” та листівки, хочу ж сказати таке: даремно намагаєтесь скомпрометувати мене своїми провокаціями. Я не звик звертатись до пастирів, чернецтва і всіх вірних чад Христових шляхом написання листівок та розвішування їх на стовпах. І навіть, якщо поглянути на підроблене “послання”, воно аж ніяк не відповідає зразку офіційних документів Житомирської єпархії, що затверджуються єпархіальною печаткою, реєстраційним номером та підписом правлячого архієрея на кольоровому бланку.

Я звик прямо дивитись в очі правді і не соромлюсь заявити своїм братам і сестрам: так, я проти церковного розколу і постійно молюсь із всією Церквою за його подолання.

При цьому наголошую, що найбільшим особистим авторитетом в Українській Православній Церкві являється Блаженнійший Митрополит Київський і всієї України Онуфрій, тому і діємо його святим благословенням. Політику ж Української Православної Церкви в період між Соборами визначає Священний Синод Української Православної Церкви, якому я підпорядкований і не збираюсь порушувати ні спокій, ні мир, ні молитву.

Митрополит Житомирський і Новоград-Волинський Никодим