Престольне торжество Житомирського Спасо-Преображенського кафедрального собору!

19.08.2018

19 серпня 2018 року, свята Матір Церква молитовно згадує світлу, яскраву і таємничу подію - Преображення на Фаворській горі Господа Ісуса Христа.

Згідно свідчень святих євангелистів Спаситель взявши із собою трьох учнів, Петра, Якова та Іоанна, пішов на гору, щоб помолитися. Внаслідок сильної молитви і відбулось святе Преображення. Лице та одяг Христа стали настільки білими і яскравими, що учні не могли дивитися на свого Наставника. Поруч із Христом явились старозавітні пророки Моісей та Ілія.

Для усіх православних міста Житомира це свято є надзвичайно важливим, адже у центрі міста знаходиться величний кафедральний собор, головний храм єпархії, що названий на честь події Преображення Христа Спасителя. З нагоди престольного свята у соборі зібрались сотні вірян на Божественнут літургію. Молитву за співслужіння чисельного духовенства очолив правлячий архієрей, митрополит Житомирський і Новоград-Волинський Никодим.

У часі богослужіння була піднесена сугуба молитва за мир в Україні.

Після літургії Його Високопреосвященство привітав житомирян із Преображенням Господнім та престольним святом собору. Владика усім побажав міцного здоров'я, наснаги у добрих починаннях, Божої ласки та благословіння від Неба.

Також присутніх у соборі привітав із торжеством Житомирський міський Голова Сергій Сухомлин.

Насамкінець під час хресного ходу архіпастир освятив принесені плоди.