ПАСХА ХРИСТОВА У ЖИТОМИРІ

20.04.2014

Пасхальне богослужіння у Спасо-Преображенському кафедральному соборі м. Житомира. « Ніхто нехай не оплакує гріхів: прощення бо засяяло із гробу! Ніхто нехай не убоїться смерті, визволила бо нас Спасова смерть; схоплений нею - подолав її...»

20 квітня 2014 року, вся повнота світового Правослва'я, кожне віруюче серце радісно святкує найбільше торжество церковного кола святкувань, подію, котра стала основою буття та спасіння людини - Світлоносне Христове Воскресіння.

У місті Житомирі головним центром урочистого святкування став величний Спасо-Преображенський кафедральний собор. Доволі приємно і воодночас трепетно споглядати останні години до звістки про Христове Воскресіння. Віруючі родини усього обласного центру, разом із діточками та друзями линуть до святого храму із різних куточків міста, несуть вбранні корзини із пасочками та крашанками; у корзинках горять свічки. Це свято по надзвичайному об'єднує усіх любов'ю та миром, поселяє у серці надію і всеобіймаючу радість.

І знову Господь являє своє милосердя та любов, адже вже вкотре перед нічним богослужінням житомиряни мали змогу прийняти та отримати благословіння святим благодатним вогнем, котрий до Житомира прибув із благословенного граду Єрусалиму. Святиня була передана у всі храми міста.

Ще мить і вже чутно із вівтаря як духовенство сповіщає звістку наповнену життям, звістку що Христос Воскрес! Усі разом, під пасхальний передзвін дзвіниці, виходять на святковий хресний хід навколо собору. У самому ж храмі розпочинається по пасхальному мелодійний канон святої Пасхи. Лунають життєдавчі слова "Христос Воскрес"!

По завершенні святкової заутренні та пасхальних часів розпочалась урочиста Божественна літургія святителя Іоанна Златоустого. Богослужіння у співслужінні духовенства собору очолив керуючий архієрей, Високопреосвященніший Никодим, архієпископ Житомирський і Новград-Волинський. Храм цієї пасхальної ночі був переповнений вірянами, і хоча була дощова погода, проте територія собору також була заповнена вірянами.

Святе пасхальне Євангеліє, як і передбачає устав читалося на декільках мовах світу. Також було зачитане пасхальне послання Місцеблюстителя Києвської Митрополичої кафедри - митрополита Онуфрія. Після причастя вірян та завершення літургії було прочитані уставні молитви та освячено Артос. Владика Никодим із архіпастирською любов'ю та привітав житомирян із світлим днем Христової Пасхи, побажав злагоди і достатку, миру і єдності, а також з Божим благословінням провести світлоносні великодні святкування.

Насамкінець архіпастир та духовенство освятили принесені богомольцями пасхальні корзини.

ПАСХА ХРИСТОВА У ЖИТОМИРІ!