В Очеретянці відсвяткували престольне свято!

21.11.2014

21 листопада 2014 року, православні християни молитовно шанують пам'ять святого архістратига Господнього Михаїла та усього Небесного воїнства. День цей дійсно являється надзвичайно урочистим і нарочитим для кожного, адже у всіх є Ангел Хранитель, котрий оберігає і постійно молиться до Бога. Ризниця цього свята є білою, адже усі ангели являються чистими, світлими і надзвичайно розумними істотами світу Небесного.

Особливо відзначали пам'ятний день, а також і престольне свято у невеличкому храмі на честь архангела Михаїла в Очеретянці, що у Черняхівському районі. Помолитися Богу і воїнству ангельському в церкву зійшлося доволі багато прихожан та гостей, а ще чимало діточок. Розділити радість молитви і очолити літургію прибув Високопреосвященніший Никодим, архієпископ Житомирський і Новоград-Волинський.

Зустрічаючи дорогого гостя найменші прихожани розповіли Владиці вітальні віршики, і як належдить вручили квіти та коровай. Слово вітання виголосив архієрею і настоятель парафії, ієрей Діонісій Грицаюк. Слідувала Божественна молитва.

За богослужінням архієпископу Никодиму співслужив благочинний Черняхівсько-Червоноармійського округу архім. Климент (Пінчук), священики благочиння та інші.

Було відслужено святковий молебень та прочитано молитву архангелу Михаїлу. Владика Никодим привітав усіх зі святом та проголосив проповідне слово:

"Ми багато чули про святого архістратига Божого Михаїла, про цього мужнього воїна Христового, який вступив у великий бій із ворогом, із самим дияволом, тією нечистою силою, котра хотіла себе бачити богом. Злий Дениця підбурював інших ангелів, і багато із них стали чорними, недобрими істотами, які і сьогодні спокушають кожного із нас у тих чи інших наших земних справах. Сьогодні свята Церква вшановує невидимий світ і свято це є для усіх без винятку. Храм наш у цьому невеличкому селещі також святкує, святкує свою малу Пасху, свій день народження. і Ми сьогодні зібралися тут, аби разом помолитися у цей престольний празник. Особливо серце радує, що спільно із нами моляться і наші земні ангелята, наші діти..."

Архіпастир подякував богомольцям за молитву та вислухав слово подяки від настоятеля, отця Діонісія. Помічникам та тим, хто трудився на славу Христову Владика вручив подячні грамоти.

Прес-служба Житомирської єпархії

В Очеретянці відсвяткували престольне свято!