Вітаємо Вас Ваше Блаженство у Житомирі! ОНОВЛЕНО + ВІДЕО!

19.12.2014

19 грудня 2014 року, в день памяті святого святителя Миколая архієпископа Мір-Лікійського чудотворця, в місті Житомирі відбулась довгоочікувана зустріч Предстоятеля Української Православної Церкви, Блаженнішого Митрополита Київського та всієї України Онуфрія.

Блаженніший Владика на початку зустрічі відвідав Свято-Успенський архієрейський собор, що на Подолі, приклонився до чудотворної ікони Божої Матері "Подільська", а також благословив вірян, що зібралися на богослжіння.

Урочистості продовжилися у Свято-Хрестовоздвиженському кафедральному соборі обласного центру. За участі собору архієреїв та священства Митрополит Онуфрій звершив чин освячення головного престолу та Хрестовоздвиженського кафедрального собору цілком.

Під час освячення храму і Божественної літургії Предстоятелю співслужили митрополити: Овруцький і Коростенецький Віссаріон, Білоцерковський і Богуславський Августин, Вінницький і Барський Симеон; архієпископ Житомирський і Новоград-Волинський Никодим, єпископ Роменський і Буринський Іосиф, вікарій Київської Митрополії, єпископ Боярський Феодосій, а також духовенство Житомирської єпархії та інші.

Після читання зачала Євангельського Блаженніший Владика звернувся до житомирян зі словами проповіді про життя та багатьох чудес святителя Миколая.

Наприкінці Божественної Євхаристії Предстоятель УПЦ нагородив керуючого Житомирською єпархією, архієпископа Никодима орденом святителя Миколая Чудотворця. Також Його Блаженство удостоїв нагород благодійників і меценатів, які потрудилися у справі відродження собору.

Житомирський архіпастир, Владика Никодим висловив щиру подяку, Його Блаженству за першосвятительський візит, побажав милості у Бога і вручив шановану на Житомирщині ікону святого священномученика Павла Житомирського із частичкою чесних його мощей.

Голова обласної держадміністрації, Машковський Сергій Олександрович також пивітав Предстоятеля із святом, подякував за візит і вручив цінну ікону.

У ході візиту Блаженніший Митрополит Онуфрій відвідав Спасо-Преображенський кафедральний собор та Свято-Анастасіївський жіночий ставропігійний монастир.

Вітаємо Вас Ваше Блаженство у Житомирі!