Торжествує Церква Торжество Православ'я!

01.03.2015

1 березня 2015 року,у Першу Неділю Великого посту свята Христова Матір Церква молитвенно лікує і святкує Неділю Торжества Православ'я. Споглядаючи історію дізнаємося що празник встановлено на Помісному Константинопольському соборі в 842 році за імператриці Феодори і Патріарха Мефодія. Основна його мета - остаточне відновлення та затвердження вшанування святих ікон.

У Житомирському Спасо-Преображенському кафедральному соборі в цей день було звершено святу Божественну літургію святителя Василія, архієпископа Кессарії Кападокійської. Богослужіння у співслужінні кліру собору очолив Високопреосвященніший Никодим архієпископ Житомирський і Новоград-Волинський.

Проповідував народові слово Господнє, після читання Євангелії клірик храму - прот. Григорій Рогальський. Бажаючі причастилися святих Тіла та Крові Христових. На закінчення літургії був відслужений уставний молебень із урочистим чинопослідуванням Торжества Православ'я

Торжествує Церква Торжество Православ'я!