Освячено величний храм на Попільнянщині!

24.05.2015

24 травня 2015 року, у неділю святих отців Першого Вселенського Собору, у краєвидному та як свідчить історія древньому за поселенням селищі Жовтневе, що на Попільнянщині відбулась довгожаданна подія - освячення і перша Божественна літургія у щойно побудованому храмі.

Церква надзвичайно красива і вишукана, названа на честь святої Трійці. Ще колись на її місці був дерев'яний храм, його поява датується XVII століттям. Прихожани парафії уже давно і старанно готувалися до відкриття святині, на святкову молитву запросили правлячого архієрея, Високопреосвященнішого Никодима, архієпископа Житомирського і Новоград-Волинського. Владику зустрічали усім селом, встелили доріжку до церкви, підготували запашний коровай та весняні ромашки. Дітки щирою посмішкою віршиками привітали архіпастиря із святом та простягли руки під святительське благословіння.

На особливий чин освячення храму та першу у ньому літургію зібралося чимало жителів селища, гостей із районного центру та сусідніх сіл. Разом із усіма свої молитви возносили до Бога і представники світської влади, серед них Герой України Дітківський Володимир Олександрович, котрий є фундатором і благодійником храму.

За богослужінням Його Високопреосвященству співслужив благочинний району, прот. Петро Лис та духовенство благочиння. Під час освячення храму був звершений урочистий хресний хід із святими мощами. Насамкінець молитви Владика радісними словами привітав усіх присутніх із значимою та історичною для селища подією, закликав богомольців частіше приходити до церкви та сповнювати її благодаттю від своїх молитов. Тим, хто посильно потрудився для зведення святині Владика побажав довгих років життя у крепості духу та Божій опіці. Фундатору храма архієрей вручив почесну грамоту та орден святого Георгія Побідоносця.

Освячено величний храм на Попільнянщині!