01.06.2012

Освячення нового храму у місті Житомирі та надкупольного Хреста у селещі Головине.Освячення нового храму у місті Житомирі та надкупольного Хреста у селещі Головине.

31 травня 2012 року, архієпископ Житомирський і Новоград-Волинський звершив чин освячення новопобудованого храму на честь святителя та чудотворця Миколая, який знаходиться на території Житомирського обласного будинку дитини для дітей-сиріт та дітей, що залишились без піклування батьків.

Біля входу до Церкви, Владику Никодима, із теплими вітаннями та квітами, зустрічала керівник закладу, заслужений лікар України, Урсуленко Світлана Володимирівна. У самому ж храмі на свого Архіпастиря вже чекало духовенство.

Після звершення чину освячення, була відслужена Свята Божественна Літургія. За Богослужінням Владиці співслужив секретар єпархії, архім. Олексій (Овсянников), духівник єпархії, архім. Гавриїл (Вардаєв), ієрей Валерій Дітківський та настоятель храму - ієрей Володимир Головецький.

Маленькі дітки, з дитячого будинку, із посмішками та водночас великим подивом дивилися на духовенство та саме таїнство Божественної Євхаристії.

У своєму вітальному слові Владика подякував керівництву, вихователям, лікарям та усім тим хто сприяв і приложив зусилля до побудови цього прекрасного храму:

"Ви маєте ту любов, якою зігріваєте і допомагаєте ближнім, а саме цим маленьким діткам. Сьогодні напевно кожний звернув увагу, як дітки вийшли до святого храму, вони ще не до кінця розуміють, що відбувається, але в їхніх серцях та душах є тепло і надія на вас, на тих хто їм допомагає, хто виховує та замінює матір."

Урсуленко Світлані Володимирівній, керівниці закладу, архієпископ Никодим вручив почесну грамоту та орден святої княгині Ольги.

Із Житомирського Обласного дитячого будинку, Правлячий Архієрей, відправився до селища Головине, де був звершений чин освячення надкупольного Хреста. Біля майбутнього храму, на честь святого страстотерпця царя Миколая, Владику зустрічав благочинний Черняхівського округу, архім. Климент (Пінчук), а також настоятель Храму, ієрей Богдан Козеренко.

Подивитись на освячення та встановлення Хреста зібралось чимало вірян. Спеціальною підйомною машиною, Хрест підняли на вершину купола храму.

Промислительним стало те, що під час встановлення та закріплення Хреста, на небі з'явився Хрест із хмар.