Пам'ятна подія у Мирославці: на в'їзді в село встановлено й освячено Поклінний Хрест

09.08.2017

Ранок сьомого серпня був незабутнім для мешканців с. Мирославки. З благословення Митрополита Житомирського і Новоград-Волинського Никодима на в'їзді в село освячено Поклінний Хрест.

Вночi рясний дощ напоїв спраглу землю. На свiтанку трохи прояснiло, i Мирославку облетіла радісна звістка: велика духовна подiя увiйде в понад вiкову iсторiю Свято-Покровського храму та життя маленького села на Бердичiвщинi. Дорослi й маленькi парафiяни з повагою зустрiчали шанованих гостей. Звiдусль: iз навколишніх сіл та далеких кордонiв благочиння – приїхали священики. Благочинний Бердичівського округу, настоятель Свято-Миколаївського собору протоієрей Віталій Бойков очолив чин освячення Поклiнного Хреста, встановленого на в'їзді в село з боку с. Гардишiвки. Йому спiвслужили настоятель Свято-Димитрiвського храму смт Гришкiвцiв протоiєрей Юрiй Рибачок, настоятель Свято-Покровської церкви с. Никонiвки протоiєрей Iоанн Попадич, настоятель храму Різдва Пресвятої Богородиці с. Озадівки протоієрей Ярослав Ігнатюк, настоятель Свято-Петропавлівської церкви с. Реї ієрей Євген Дзядух, настоятель Свято-Успенського храму с. Райгородка ієрей Євгеній Воробйов, настоятель храму Різдва Пресвятої Богородиці с. Красівки ієрей Сергiй Гарнага, настоятель Свято-Покровської церкви с. Мирославки ієрей Михаїл Худяков i клірик Свято-Миколаївського собору м. Бердичева протодиякон Віталій Кльон. Отець благочинний сердечно привiтав духовенство та вiруючих зi святом: «Наша культура – найбагатша у свiтi. Вiра православна – то духовний стрижень, що об'єднує всіх і в радості, і в труднощах та є запорукою перемог у рiзних випробуваннях. Наша вiра єднає подвигом Христа Спасителя, Який вiддав Себе задля нас. Символом цієї жертовної любовi є Хрест, що нинi височiє на в'їзді до села... Любiть Бога всiм серцем, усiєю душею, крiпiть вiру православну, передавайте своїм дітям та онукам!»

Настоятель Свято-Покровської церкви с. Мирославки ієрей Михаїл Худяков подякував усiм за роздiлену духовну радiсть i спiльну молитву, благочинному Бердичівського округу протоієрею Віталію Бойкову – за батькiвську турботу та постiйну пiдтримку, всiм небайдужим людям – за допомогу у благому дiлi, закликавши: «Бережіть свою віру, як зіницю ока. Любов до Христа – це великий дар, який треба примножувати миром та любов'ю до ближніх. Без Христа немає життя, немає спасiння...»
Отець настоятель лише починає своє пастирське служiння i за досить короткий час уже зумiв згуртувати громаду на добрi справи. Парафiянка Ганна Солободенюк не один десяток рокiв є церковним старостою й cтаранно пiклується про храм та є гарним помiчником священика. Вона щиро подякувала духовенству за приїзд від iмені прихожан, котрi всi разом доклали чимало зусиль, аби було споруджено Хрест – символ спасiння, перемоги й жертовної любовi, який буде благословляти та оберiгати село.

Кожний може з молитвою й надiєю вклонитися на початку подорожi та подякувати Господу наприкiнцi мандрiвки. Як багато років тому, Поклінний Хрест нагадує людям про споконвічну православну віру.

Прес-служба Бердичівського благочиння.