Престольне свято парафії Святих Царських мучеників і страстотерпців.

20.07.2012

17 липня парафія Святих Царських мучеників і страстотерпців м. Новограда-Волинського відзначила своє престольне свято. Теплого, сонячного ранку на подвір’ї храму зібралися сотні вірян для молитви та освячення води під час водосвятного молебню. По благословенню владики Никодима в цей день було звершено Божественну літургію під відкритим небом.

Престольне свято парафії Святих Царських мучеників і страстотерпців.Престольне свято парафії Святих Царських мучеників і страстотерпців.

Соборне Богослужіння очолив настоятель парафії Святих Царських мучеників і страстотерпців, благочинний Новоград-Волинського Троїцького округу, протоієрей Валентин Мороз у співслужінні священиків благочиння. Зі столичного храму послужити приїхав диякон Олексій. Тож богослужіння було прикрашене служінням двох дияконів. Службу було озвучено гучномовцями, тому слова молитви лунали далеко за межами церковного подвір’я. Приємно відмітити, що багато дітей та дорослих стали причасниками Тіла та Крові Христових. По завершенні святкового Богослужіння було здійснено хресний хід навколо храму.

Настоятель храму о.Валентин у своєму пастирському слові привітав всіх зі святом та розповів історію життя благочестивої Царської сім’ї, про їхній подвиг і про те, чому Церква прославила святих в лику страстотерпців. Також о.Валентин подякував постійним благодійникам, завдяки яким будується храм на даній парафії.

У цей святковий день на всіх прихожан чекали подарунки від настоятеля. Сім’ї, які прийшли помолитися у повному складі (тато, мама, діти) отримали в подарунок срібні іконки. Потрібно сказати, що таких сімей виявилося чимало. Всі інші прихожани отримали натільні хрестики та складні з 90 псалмом.

Після Богослужіння та привітання всіх вірян було запрошено на святкову трапезу, з організацією якої допомогли прихожани та військовослужбовці. Всі присутні скуштували солдатської смачної каші, приготовленої у польовій кухні прямо на території храму.

Люди ділилися враженнями від служби. Активісти молодіжного клубу „NIKA” традиційно на даному святі дарували повітряні кульки з різними написами всім присутнім та організували „Ярмарок солодощів”, випечених власними руками. Ярмарок є незвичайний в тому, що ціни на солодощі ніхто не виставляє, а на столі стоїть скринька, в яку покупці самі, по-можливості, кидають гроші та вибирають печиво, яке їм сподобалося. Кошти зароблені під час ярмарку, активісти використовують на потреби клубу та благодійну діяльність. Під час трапези для священиків і мирян звучали пісні про Царську сім’ю, християнські та сімейні цінності.

Висловлюючи слова вдячності священикам, прихожани не поспішали залишати церковне подвір’я та ділилися особистими враженнями:

- постійна прихожанка Галина сказала: „Сьогодні я вперше присутня на Богослужінні просто неба. Радість переповнює душу від спільної щирої молитви".

- Тетяна, паломниця з м.Житомира, сказала: ”У вас незвичайний батюшка... ”. Всі прихожани з радістю підтримали дані слова, тому, що завдяки настоятелю о.Валентину та його молитвам у нас є церква, будується нова, при церкві існує недільна школа та молодіжний клуб „NIKA”. Доброта, любов до Господа, людей яка є в душі батюшки, передається прихожанам, які раді допомогти в будь-яку хвилину.

Отже, кожне свято створене для людей і кожна добра справа зроблена людиною, як переконує Святе Письмо, є доброю в очах Господніх. Пам’ятаймо про це повсякчас: у сімейних стосунках, на роботі, в колі друзів, у громадських місцях. Зичимо кожному непохитної віри у краще майбутнє, доброї власної волі творити це майбутнє, гарних нових починань в ім’я духовного збагачення.

Ольга КОЖУХОВА.

Престольне свято парафії Святих Царських мучеників і страстотерпців.