Престольне свято відзначив Свято-Хрестовоздвиженський храм с. Великої П’ятигірки

29.09.2017

Двадцять сьомого вересня православні віруючі святкують Воздвиження Хреста Господнього. У цей день храм с. Великої П’ятигірки відзначає свій престольний празник.

Невеликій церкві у центрі села не так і багато років, колишній давній дерев’яний храм був зруйнований у безбожні радянські часи. Наприкінці 90-х минулого століття під церкву пристосували житловий будинок. Протягом минулого часу тут сформувалася дружна православна громада з гарними традиціями. З 2011-го року добрим пастирем для своєї парафії став протоієрей Олександр Худяков. Кожної осені віруючі особливо старанно готуються до престольного свята, прикрашають храм квітами – фіміамом Господу, творіннями Божими. І привітно та радо зустрічають звідусіль гостей, котрі прибувають розділити духовну радість.

Після водосвятного молебню Божественну Літургію звершив настоятель Свято-Хрестовоздвиженського храму с. Великої П’ятигірки протоієрей Олександр Худяков, йому співслужив настоятель церкви Різдва Пресвятої Богородиці с. Озадівки протоієрей Ярослав Ігнатюк. До спільної молитви приєдналися сільський голова Олег Коріненко та меценати-благодійники. Особливо урочисто і проникливо звучав тропар свята, єдиними устами і єдиними серцем люди співали: «Спаси, Господи, людей Твоїх і благослови насліддя Твоє…»

Отець настоятель звернувся до віруючих зі словом проповіді, нагадавши історію свята, та привітав усіх із Малою Пасхою: «Воздвиження Чесного і Животворящого Хреста Господнього – свято церковної православної родини, всього народу Божого, свято утвердження святої Православної Віри на землі. Без Хреста немає Воскресіння, Чесний Животворящий Хрест Господній – це великий символ жертви і страждання за віру, світлий символ перемоги над смертю та міцна зброя проти дії темних сил. «Хрест – хранитель всієї вселенної».

До Святого Причастя приступили багато діток із сільського дошкільного закладу «Теремок». Очі малюків сяяли радістю, і батьки посміхалися, дивлячись на своїх дівчаток і хлопчиків.
Після Божественної Літургії був звершений Хресний хід навколо храму. Під чистим синім небом піднесено звучав молитовний спів. Сонце грало променями на обличчях людей, відбивалося на іконах…

Настоятель Свято-Хрестовоздвиженського храму с. Великої П’ятигірки протоієрей Олександр Худяков привітав усіх зі святом і подякував за спільну молитву. Священик адресував теплі слова подяки за підтримку парафії та допомогу у будівництві майбутнього храму небайдужим людям: сільському голові Олегу Коріненку, керівнику ТОВ «Щедра Нива» Василю Шлейку, керівнику ТОВ «В. П. КОЛОС» Інні Поліщук та підприємцю Андрію Огороднійчуку: «Низький уклін усім благодійникам та жертводавцям, кожному мешканцю села, що вкладають частинку серця і душі у благу справу – зведення дому Божого». Шановні гості приєдналися до поздоровлень, висловивши надію, що незабаром з милості Божої на майбутній церкві засяє накупольний хрест.

«Хресту Твоєму поклоняємось, Владико, і святе Воскресіння Твоє славимо…»

Святкування завершилося спільною трапезою: усіх запросили на чаювання із солодощами та спеченими смаколиками.

Прес-служба Бердичівського благочиння.