Престольне торжество Свято-Успенського архієрейського собору міста Житомира!

28.08.2014

28 серпня 2014 року, свята Православна Церква молитвенно вшановує двунадесяте свято церковного календаря - Успіння Пресвятої Владичиці і Богородиці Приснодіви Марії.

Так як у місті Житомирі є древній та славетний Свято-Успенський архієрейський собор, центром урочистого святкування став саме цей величний храм. Накануні свята у соборі було звершено архієрейським чином Всенічне Бдіння із чином Літії. За складеною неоднорічною традицією Літію архієрей та собор духовенства звершили торжественно, хресною ходою навколо храму.

Надзвичайно велелюдно було у соборі в сам день свята Успіння Божої Матері. Правлячого архіпастира, Високопреосвященнішого архієпископа Никодима, зустрічали на порозі дітки із квітами та пахучим короваєм, духовенство із хрестом у храмі. Після вхідних молитв розпочалась Божественна літургія.

Успіння Божої Матері - одне із двунадесятих і найбільш шанованих православним людом Богородичних свят, про це свідчить особлива довіра та любов людства до Матінки Божої, велика кількість храмів, а зокрема соборів названих на честь цього свята. Сама Небесна Цариця заповідала ще при земному Своєму житті аби люди молилися до Неї, а також дала обіцянку не залишити людство і після Свого славного Успіння. Молитва до Богородиці завжди корисна і помічна, адже Вона - Заступниця і найбільша Молитвениця перед своїм Сином за грішний рід людський.

Важливо відмітити, що у цей нарочитий день доволі багато вірян, також чимало діточок. посповідалися та приступили до святих Христових Таїн.

Напривеликий жаль несприятливі погодні умови не дали змоги звершити традиційний хресний хід вулицями Житомира, а тому молебень та завершення святкування відбулось у самому соборі. Владика Никодим у своєму вітальному слові до духовенства та православних житомирян зазначив особливість і чтимість свята Успіння Божої Матері, а також розповів про те, що Церква водночас не тільки радіє, але і сумує, адже українське небо залишається до цього часу немирним, а земля наповнена братовбивством та кровопролиттям:

''Пресвята Діва Богородиця стала Ковчегом для невмістимого Бога, Вона була переповнена надзвичайною благодаттю і любов'ю до свого Сина, котра від того часу виливається постійно на кожну людину, що має відношення до Пречистої Цариці у духовному своєму стані. Той, хто молиться до Неї відроджує себе, відроджує свою душу і кожної миті прикрашає себе захистом і покровом Пресвятої Богородиці. Саме Вона бачила шлях Спасителя від Віфлиємської зірки, Вона Його любила як ніхто, вирощувала, просила допомогти людям і проливала сльози споглядаючи смерть на Хресті. Сьогодні ми зібралися аби піднести свої молитви до Діви Богородиці, попросити допомоги у нелегкі часи нашого земного життя, попросити любові і єдності у серцях людських, а також особливо мирного і спокійного неба над нашою державою, аби припинилася братовбивча війна і запанувала надія на мир та любов.''

Бажаючих у цей день на території собору пригощали невеличкою трапезою.

Престольне торжество Свято-Успенського архієрейського собору міста Житомира!