Різдвяний піст: загальна сповідь духовенства Бердичівського благочиння

18.12.2014

Сімнадцятого грудня, коли Православна Церква вшановує пам'ять Святої Великомучениці Варвари, з благословення Високопреосвященнішого Никодима, Архієпископа Житомирського і Новоград-Волинського, у Свято-Миколаївському соборі м. Бердичева було звершено загальну сповідь духовенства благочиння.

У дні Різдвяного посту віруючі поспішають до храмів, щоби сповідатися і причаститися Святих Христових Тайн. Таїнство Покаяння – це завжди важлива подія в духовному житті кожної людини. У день пам’яті Святої Великомучениці Варвари священики Бердичівського округу, як і миряни, зібралися в головному храмі благочиння, щоби покаятися у своїх гріхах і єдиними устами, єдиним серцем прославити Господа. Після спільної молитви духівник округу – настоятель Свято-Хрестовоздвиженського храму с. Старого Солотвина протоієрей Миколай Шпичка – звершив Таїнство Сповіді. Кожен священик біля престолу у святому вівтарі очистив душу в Таїнстві Покаяння, отримавши мудрі поради та настанови отця Миколая.
Божественну Літургію очолив благочинний Бердичівського округу, настоятель Свято-Миколаївського собору протоієрей Віталій Бойков. Зворушливим і піднесеним було соборне

Богослужіння, яке супроводжувалося гармонійним співом кліросу. Всіх об’єднала спільна молитва в храмі, яка підноситься до небес і зводить на нас Божу благодать. Таке стояння перед Богом думками, серцем, і душею є необхідним для кожного віруючого… Прихожанка Катерина Ходакова, котра нещодавно зустріла своє 97-річчя, називає соборну молитву найсильнішою: «Господь найбільше любить молитви, коли ми разом молимося за всіх, Господь повчає, щоби ми любили одне одного. У такі хвилини відчувається особливе піднесення і духовне єднання…»

Цього дня на Богослужіння прийшли і приїхали прихожани собору та інших храмів Бердичівщини. Отець благочинний привітав усіх зі святом і у своїй проповіді звернувся до історії життя Святої Варвари, розповівши про її виховання, її світлий розум і чуйне серце, думки про красу природи, допитливість та прагнення пізнати Істинного Бога, про її віру в Христа і любов до Нього: «Свята Варвара була пройнята любов'ю до Бога, всі її помисли були спрямовані до Нього, й вона прийняла хрещення та нарекла Ісуса Христа своїм Нареченим. Батько юної діви Діоскор, який сповідував язичництво, примушував Святу Варвару відректися від віри Христової, але вона була непохитною… Ні страшні муки, ні люті катування, ні темниці не зломили її дух… Святій Варварі та християнці Іуліанії відсекли голови… Обидві мучениці йшли на страту з радістю, бажаючи швидше вознестися до Господа. Їх душі прийняв Господь в Свої Небесні оселі…»

На іконі Святу Великомученицю Варвару зображено зі Святою Чашею в руці – символом духовного спасіння та дарування особливої благодаті.
Чимало віруючих того святкового дня причастилися Святих Христових Тайн.

Після звершення святкового молебню благочинний Бердичівського округу протоієрей Віталій Бойков подякував усім за спільну молитву, привітав причасників та побажав і надалі в бадьорості духа й тіла звершувати подвиг Різдвяного посту: «Сьогодні – наше мале престольне свято. Ми маємо велику честь прославляти Святу Великомученицю Варвару – небесну покровительку шахтарів, гірників і воїнів. Будемо ж просити її молитовного заступництва перед Господом за всіх нас, за наших захисників – кращих синів України. Нехай мир та злагода запанують у нашій державі!»

«Варвару Святу вшануймо: бо сітки ворожі вона розірвала і, як пташка, визволилася з них за допомогою Хреста, Великомучениця преславна».

Прес-служба Бердичівського благочиння.

Різдвяний піст: загальна сповідь духовенства Бердичівського благочиння