Свято – Михайлівський храм с. Вигнанка відзначає своє 202-х річчя.

23.11.2011
Свято – Михайлівський храм с. Вигнанка  відзначає своє 202-х річчя.

Сьогодні, 21 листопада 2011 року, ми знову збираємось у цьому святому храмі і святкуємо день його небесного покровителя - Архистратига Божого Михаїла.

Свято розпочалось Божественною літургією, за якою зібрались розділити духовну радість торжества прихожани, жителі села, та запрошені гості.

Свята Євхаристія ще й ще об’єднує навколо Божественної Трапези вірних чад канонічної Православної Церкви, і надає можливість доторкнутись невидимій Благодаті Божій до кожного віруючого серця. Саме це і відчувається під час молитовного спілкування з нашим Творцем. А ще неймовірна радість відчувається у цьому древньому храмі, тому що його стіни бачили служби на протязі двохсот років, поряд з якими протікало і життя жителів цього мальовничого села.Свято – Михайлівський храм с. Вигнанка  відзначає своє 202-х річчя.

У святкуванні прийняли участь священики: настоятель ієрей Іван Гаврилів, благочинний Любарського округу протоієрей Микола Шапіренко, та протоієрей Тарасій Гаврилів, які після літургії звершили молебень з хресною ходою.

Після святкового богослужіння були виголошені привітання священнослужителів та керівників села до його мешканців.

Історична довідка.

В Житомирському обласному архіві зберігається „Церковно-приходская летопись Свято-Михайловской церкви села Выгнанка Новоград-Волынского уезда Волынской губернии” яку написав священик с.Вигнанки Василій Немоловський в 1895 році про походження назви написано так:”Наименование села как народное так и административное - Выгнанка".Свято – Михайлівський храм с. Вигнанка  відзначає своє 202-х річчя.

Перша писемна згадка про село належить до 1798 року. До 1895 року село належало князю Антонію Любомирському, було у володінні Будзинських і Ярошинських (по жіночій лінії).

У 1865 році при церкві було відкрито церковно-приходську школу.

У 1903 році церковно-приходська школа була реорганізована у Вигнанське народне училище. Отець Василій разом із учителем Сергієм Львовичем вчили дітей Закону Божому у “школі грамоти”, так її називали у той час.

Після Вітчизнняної війни церква була закрита до 1991 року.

21 листопада 1991р. Свято-Михайлівська церква отримала право на життя, було освячено храм і розпочато богослужіння.

Прес-служба Любарського округу

Свято – Михайлівський храм с. Вигнанка  відзначає своє 202-х річчя.Свято – Михайлівський храм с. Вигнанка  відзначає своє 202-х річчя.Свято – Михайлівський храм с. Вигнанка  відзначає своє 202-х річчя.