Три роки тому при Свято-Миколаївському соборі м. Бердичева створений сайт http://www.sobor.berdichev.in.ua/

23.01.2012

Три роки тому, в дні святкування 100-річчя Свято-Миколаївського собору, в мережі Інтернет розпочав свою роботу його офіційний веб-сайт.

У сучасному світі втрата людьми духовних цінностей супроводжується зміщенням життєвих орієнтирів і відхиленням від православних традицій. У наш час важливу роль у передачі та наданні інформації відіграють засоби масової інформації. Відповідно до основ соціальної концепції церкви, ЗМІ несуть відповідальність за виховання людей, особливо молоді. Церква закликає працівників мас-медіа керуватися у своїй діяльності вічними духовними цінностями.

Життя Бердичівського благочиння насичене різними подіями. Тому виникла необхідність долучити людей до церковних традицій, до духовного, і з благословення Високопреосвященнішого Гурія, Архієпископа Житомирського і Новоград-Волинського, при Свято-Миколаївському соборі був створений цей проект.

На сайті розміщено інформацію про історію собору, його святині, дані про парафії благочиння, розклад богослужінь та інше. Віруючі також мають змогу переглянути православний календар. Інформація на сайті постійно оновлюється.

Для покращення зв’язків із громадськістю та всебічного висвітлення діяльності парафій у засобах масової інформації при храмі був також створений прес-центр, який своєчасно поповнює стрічку новин. Він готує матеріали про важливі події у житті Бердичівського благочиння. Окремі використовуються у періодичних міських виданнях. Мешканці можуть познайомитися з духовним життям Бердичева і району та різними напрямками позабогослужбової діяльності Церкви.

Деякі сторінки сайту знаходяться в розробці. Зокрема, віднедавна активізована діяльність Православного молодіжного центру при Свято-Миколаївському соборі. І особливості його роботи стануть змістом окремої сторінки. Досить широким є поле діяльності місіонерського відділу. Планується всебічно висвітлити цей важливий напрямок. Приміром, розробляється цикл актуальних лекцій для молоді та зацікавлених людей, що потребують духовного наставництва.

Нині у людей виникає велика потреба у спілкуванні зі священиком. Нерідко за порадою звертаються саме до нього, тому що є проблеми, які можна вирішити тільки зі священиком. Тому у перспективі – розробка сторінки «Питання священику».

За словами благочинного бердичівського округу, настоятеля Свято-Миколаївського собору протоієрея Віталія Бойкова, «тематика сайту визначена, вивчається питання, як залучити духовенство благочиння для подальшого стабільного розвитку сайту».

Прес-служба Бердичівського округу