У селі Хажині освятили купол із хрестом Свято-Михайлівського храму

18.04.2013

У вівторок 5-ої седмиці Великого посту святково одягнені віруючі зібралися на паперті Свято-Михайлівського храму с. Хажина. З благословення керуючого Житомирською єпархією, Високопреосвященнішого Никодима, Архієпископа Житомирського і Новоград-Волинського, благочинний Бердичівського округу протоієрей Віталій Бойков звершив молебственний спів про призивання помочі Святого Духа перед початком всякої доброї справи та Чин молитовний на поставлення хреста на верх покрову церкви. Йому співслужили настоятель храму протоієрей Владислав Асафов, протоієрей Роман Натальчук та протодиякон Віталій Кльон.

У селі Хажині освятили купол із хрестом Свято-Михайлівського храмуУ селі Хажині освятили купол із хрестом Свято-Михайлівського храмуСело Хажин святкувало знаменну подію: освячення нового купольного хреста. Церковна громада на чолі із настоятелем Свято-Михайлівського храму протоієреєм Владиславом Асафовим та сільським головою Наталією Семенюк хлібом-сіллю зустрічала благочинного Бердичівського округу протоієрея Віталія Бойкова. Разом із дорослими прийшли і маленькі дітлахи. Дівчатка та хлопчики очей не зводили з шановних гостей. Люди особливо чекали цього радісного дня, турботливими руками устелили стежку до церкви пелюстками троянд. Навіть погода видалася чудовою: весняне сонце щедро осяяло сільський храм на галявинці, оточеній зеленню ялинок, новий купол, що урочисто виблискував під ясним промінням, та просвітлені обличчя віруючих. Селом лунав молитовний спів… І звучав тропар Хресту: «Спаси, Господи, людей Твоїх і благослови насліддя Твоє, перемогу побожному народові нашому на супротивників подай і Хрестом Твоїм охороняй нас – оселю Твою». Окроплені святою водою, щасливі і натхненні, люди не стримували теплих почуттів. «Всім миром ми збирали кошти для ремонту даху і для нового купольного хреста, – говорить сільський голова Наталія Семенюк. – Колись на початку 80-х років стару церкву зруйнували, і сьогодні тут є очевидці тих подій... Наші сільчани зберігають пам'ять про давній храм і люблять теперішній та піклуються про нього». Урочисті хвилини переживали віруючі. У селі Хажині освятили купол із хрестом Свято-Михайлівського храмуУ селі Хажині освятили купол із хрестом Свято-Михайлівського храмуВалентина Юрченко та її подруга Зоя Дембіцька щасливі, що дочекалися значущої для православних події: «Всі люди дуже радіють. Це свято для села». У піднесеному настрої перебували й будівельники, котрі ремонтували дах церкви.

Мешканців Хажина привітав благочинний Бердичівського округу протоієрей Віталій Бойков і звернувся до них із повчальним словом: «Ми є свідками та співучасниками великої події. Сьогодні цим хрестом вінчаємо храм Божий, освячений на честь Святого Архистратига Михаїла, і розділяємо спільну духовну радість. Засяє купол із хрестом як торжество краси над суєтою, і ми будемо дивитися на висоту сю з радістю... Складаю велику подяку всім парафіянам. Відрадно, що дітки є свідками цієї події, вони бачать, як твориться історія села, історія храму. Вони є носіями іскри Божої, спадкоємцями Православної Віри. Низький уклін усім і отцю настоятелю, який зміг об'єднати вас пастирськими молитвами. Хай Господь воздасть сторицею у ваших трудах! Нехай пребуде з усіма Боже благословення!»

У селі Хажині освятили купол із хрестом Свято-Михайлівського храмуУ селі Хажині освятили купол із хрестом Свято-Михайлівського храмуУ свою чергу протоієрей Владислав Асафов, настоятель Свято-Михайлівського храму, подякував отцю благочинному за духовну підтримку і священнослужителям за те, що розділили радість духовної події: «Господь сподобив, щоби водрузили цей хрест над храмом. Це відбувається через 33 роки після того, як була зруйнована стара церква. Віримо, що присутні тут дітки стануть продовжувачами православних традицій. Дякую всім за підтримку, велика подяка всім, хто відгукнувся і допоміг нам: меценатам, благодійникам та жертводавцям. Особливі слова – уродженцю Хажина, редактору газети «Земля Бердичівська» Володимиру Кравченку, котрий вніс свою лепту у благу справу».

Люди ще довго не розходилися, обмінюючись враженнями і тихо радіючи.

«Хрест – хранитель усієї Вселенної. Хрест – окраса Церкви. Хрест – царів держава. Хрест – вірних утвердження. Хрест – ангелів слава і демонів язва…»

Прес-служба Бердичівського благочиння.

У селі Хажині освятили купол із хрестом Свято-Михайлівського храму