Вихованці воскресної школи Спасо–Преображенського кафедрального собору м. Житомира здійснили паломництво по святинях Вінничини.

05.08.2017

29 липня 2017 року з благословіння Високопреосвященнішого Никодима митрополита Житомирського і Новоград-Волинського вихованці воскресної школи Спасо–Преображенського кафедрального собору м. Житомира разом з батьками та духівником школи протоієреєм Миколаєм Синюком здійснили паломництво по святинях Вінничини.

Після загального молебну, який відслужили в Спасо-Преображенському кафедральному соборі, паломники вирушили до Іоанно-Богословського Лемешівського чоловічого монастиря, в який прибули ще до початку ранкової літургії. По завершенню богослужіння паломникам провели екскурсію по обителі і монастирському госпосподарству. Під час екскурсії дітям розповіли про історію монастиря і його святинь. Потім паломників запросили на монастирську трапезу. Підкріпившись духовно і тілесно, подякувавши за гостинність і теплий прийом, паломники вирушили до міста Калинівка, щоб поклонитись хресту, на місці якого у воєнні часи було явлене велике чудо.

Наступною зупинкою став Музей військової техніки у с.м.т. Стрижавці, який належить до пам'яток історії та архітектури України, у ньому розміщена експозиція зброї часів Другої Світової війни.

Згадавши незабутній подвиг солдат - захисників Батьківщини, наші вихованці вирушили до Лядовського Усікновенського скельного чоловічого монастиря, який знаходиться на лівому березі Дністра, на кордоні з Молдовою. Він заснований у 1013 році родоначальником руського чернецтва преподобним Антонієм Печерським на його шляху зі святої гори Афон до Києва і є одним із найдавніших в Україні. Паломники відвідали вечірнє богослужіння у храмі на честь Ватопедської ікони Божої матері. Обитель має великий дар і милість- це ікона Божої матері Ватопедська, яку ще називають «Відрада і втіха» (образ якої знаходиться на св. Горі Афон), вона подарована архімандритом Єфремом, ігуменом Святої обителі Ватопедської.

Всі охочі окуналися в старовинному Антонієвому джерелі, яке століттями напувало і зцілювало паломників монастиря. Також наші паломники відвідали келію Преподобного Антонія, яку він висік в скельних печерах, і яка залишається незмінною протягом останнього тисячоліття. За своїми розмірами вона ідентична тій афонській печері, з якої і розпочав своє чернече житіє Преподобний Антоній. Збереглися також печери, кістниці і печерні храми, висічені у скелі ченцями багато століть тому.

Втомлені, але натхненні красою і благодаттю відвіданих місць, паломники повернулись додому з надією відвідати ці святі місця ще не один раз, а також щиро дякували духівнику школи прот.Миколаю Синюку за чудову поїздку.

Вчитель воскресної школи Поліна Костюк.