Парафіянам храму Різдва Пресвятої Богородиці с. Швайківки представили нового настоятеля – ієрея Віталія Левківського

18.04.2021

Сімнадцятого квітня з благословення Високопреосвященнішого Никодима, Митрополита Житомирського і Новоград-Волинського, парафіянам храму Різдва Пресвятої Богородиці представили нового настоятеля.

У суботу 5-ї седмиці Великого посту благочинний Бердичівського округу архімандрит Варфоломій (Бойков) очолив Божественну Літургію у церкві Різдва Пресвятої Богородиці, йому співслужили настоятель храму протоієрей Сергій Головащенко і священники благочиння.

На цей день випало свято Суботи Акафіста, що було встановлене у 9-му столітті. Воно присвячене Похвалі Божій Матері, чия ікона допомогла захистити Константинополь від руйнування. Як сказано у літописі, у 626-му році столицю Візантії оточили скіфи й перси. Жителі, котрим загрожувала смерть, зібралися в храмі Святої Софії і стали підносити молитви Богу за спасіння. Патріарх Сергій з іконою Пресвятої Богородиці обійшов Хресним ходом місто, а потім опустив у води протоки ризу Божої Матері. І море закипіло, ворожі судна потонули, і ворог відступив. Спочатку свято відзначали лише в Константинополі, де у Влахернському храмі зберігалися чудотворна ікона Богородиці, а також риза і пояс Діви Марії. Згодом Субота Акафіста була внесена в богослужбові книги й стала загальним святом Православної Церкви...

Святкове богослужіння нагадало віруючим про далеку подію та диво, яке відбулося… Під час читання Акафісту «Похвала Пресвятій Богородиці» згадувалося багаторазове чудове заступництво Божої Матері… «Радуйся ..., радуйся ..., радуйся ...» – повторюються слова Архангела Гавриїла, який благовістив Діві Марії про народження Сина Божого. Сам Христос заповів нам не бути смутними під час посту (Мф.6: 16)... У кондаку Богородиці, написаному на честь позбавлення Константинополя в 626-му році, співається: «яко имущая державу непобедимую, от всяких нас бед свободи». Прийшовши в цей день до храму, віруючі зверталися до Божої Матері зі своїми молитвами, палко дякуючи Їй за допомогу і заступництво, за те, що Вона сподобилася стати Матір’ю Господа нашого Ісуса Христа…

Після соборної Літургії благочинний Бердичівського округу архімандрит Варфоломій (Бойков) повідомив віруючим, що за Божим Промислом у житті парафії сталися зміни, та представив нового настоятеля – ієрея Віталія Левківського. Отець благочинний подякував колишньому настоятелю храму протоієрею Сергію Головащенку за старанні труди на пастирській ниві і побажав ієрею Віталію Левківському Божої помочі в несенні послуху, а прихожанам – любові до свого священника і плідного співдіяння з ним в парафіяльному житті.

Прес-служба Бердичівського благочиння.Раздел: 
Новости Благочиний