Пасхальне Послання архієпископа Житомирського і Новоград-Волинського Никодима 2016!

ПАСХАЛЬНЕ ПОСЛАННЯ
архієпископа Житомирського і Новоград-Волинського НИКОДИМА
боголюбивим пастирям, чернецтву і всім вірним чадам Житомирської єпархії Української Православної Церкви

Смерть! Де твоє жало?
Пекло! Де твоя перемога?...
Воскрес Христос і радуються ангели!
Воскрес Христос і торжествує життя!

(слово св.Іоанна Златоуста на Пасху)

Від щирого серця вітаю всіх вас зі святом свят і торжеством із торжеств – Світлим Христовим Воскресінням, зі святом утвердження нашої християнської віри, надії та любові та звертаюсь до вас вічно живими радісними словами:

Христос Воскрес!

Святитель Іоанн Златоуст закликає всіх людей прийти у цей день до Воскреслого Спасителя і прийняти Його у свої серця. Багатий і бідний, праведний і грішний мають насолодитися трапезою віри і ввійти у радість Господа. Ісус Христос приніс себе в жертву за кожного, зійшов у пекло, переміг смерть, відкрив нам двері раю та зробив нас богами по благодаті.

Святитель Амвросій Медіоланський говорить, що цей великий день скрізь проникає і все освітлює: небо і землю, бо світло Христа не загороджується стінами і не затемнюється темрявою. Світло Христове - це день без вечора, день безкінечний, він все освітлює і нічого від нього не може укритися. День цей є Сам Христос. Як говорить апостол Павло, ніч пройшла і вже не наступить, а День приблизився (Рим.13:12), бо з приближенням Світла Христового і диявольська темрява прогнана, і нечестя припинене. За словами святителя, всі повинні возрадуватися в цей день. Ніхто не має виключати себе зі спільної радості, і ніхто не має уникати святкових молитов і піснеспівів.

Неосяжною таємницею до наших днів залишається те, що відбулося дві тисячі років тому назад у Єрусалимі в пасхальну ніч. Ніхто не може осягнути всемогутність Божу і те чудо, яке відбулося у події Воскресіння. Ісус Христос Воскрес для того, щоб кожного з нас зробити синами Божими (Гал.3:26). Воскреслий Христос Життєдавець стає для нас “шляхом і істиною і життям” (Ін. 14:6).

Своїм стражданням і Воскресінням Спаситель заснував на землі Своє Царство – Церкву Христову. Ісус Христос Воскрес як первенець серед померлих. Прийде час, коли всі віруючі у Христа воскреснуть у новому прославленому тілі подібно тому, як Воскрес наш Спаситель. Ісус Христос Воскрес невидимо для всіх, але відчутно являється кожному християнину. Він приходить до кожного, стукаючи в двері його серця. І обов’язком кожного християнина потрібно почути цей стук, так як Христос прийшов спасти і обожити не тільки всіх разом, але й кожного з нас. Відкинувши все нечисте та відкривши свою душу для Бога, ми разом із Христом переживаємо Його смерть, страждання і воскресіння і тому слава Воскреслого Господа являється особистою славою кожного із нас.

Перемога Христова є єдиною перемогою, якою може радіти кожна людина від першої до останньої. Ісус Христос переміг не заради себе, а заради нас. Перемога Христа не зробила Його ні більш великим, ні більш живим, ні більш багатим, але ця перемога зробила такими нас. Його перемога – це дар нам. Земні переможці виривають перемогу для себе, а Господь Ісус Христос єдиний, Хто Свою перемогу віддає нам.

У цей світлий день Церква виголошує величні слова: «Нехай воскресне Бог і зникнуть вороги Його». Воскрес Спаситель і нехай зупиниться невиправдана злоба, ворожнеча і розділення у нашому суспільстві й державі.

Апостол Павло говорить, що всі ми спасаємося у надії, а це значить, що ми з твердою вірою маємо чекати все те, що обіцяв нам Господь: гріх стане для нас огидним, зникнуть смерть, хвороби та злоба між людьми і наступить вічна радість життя у Христі. Для того, щоб підкріпити наші сили для очікування вічного блаженства, Господь кожного року посилає нам неповторну Пасхальну радість як завдаток для обіцяних благ. Ісус Христос Воскрес, і тому кожного з нас чекає життя у Царстві небесному, де немає хвороб, обману, насилля та інших бід, а є лише вічне блаженство. Прикладом для нас завжди мають бути перші християни, які жили в очікування скорого обіцяного другого пришестя Воскреслого Ісуса Христа.

У цей величний день Христового Воскресіння просвітимося торжеством, обнімемо теплом своїх сердець своїх ближніх та ворогів, виголошуючи вічно живі слова:

Христос Воскрес!

ВОІСТИНУ ХРИСТОС ВОСКРЕС!
+ НИКОДИМ,
архієпископ Житомирський і
Новоград-Волинський.

Пасха Христова,
2016 р. м. Житомир.