Під час Божественної Літургії з проханнями про мир і дарування дощу у Свято-Іллінському храмі с. Бистрик представили нового настоятеля

04.07.2022

Недільного ранку 3-го липня у Свято-Іллінському храмі с. Бистрик було звершено Божественну Літургію та молебень за мир в Україні із проханнями про дарування дощу. Після богослужіння з благословення Високопреосвященнішого Никодима, митрополита Житомирського і Новоград-Волинського, парафіянам представили нового настоятеля.

У неділю 3-ю після П’ятидесятниці до затишного храму у центрі села поспішали парафіяни. На богослужіння віруючі йшли з дітьми, несучи букети квітів… Панувала молитовна тиша, тріпотіли запалені свічки… Люди слухали Слово Боже, спілкувалися з Господом…

Благочинний Бердичівського округу архімандрит Варфоломій (Бойков) очолив Божественну Літургію у співслужінні настоятеля Свято-Іллінського храму с. Бистрик протоієрея Андрія Корнющенка. Окрасою богослужіння став злагоджений і мелодійний спів церковного хору (регент – матушка Валентина Корнющенко). До спільної молитви приєдналися секретар сільської ради та виконавчого комітету Райгородоцької територіальної громади Свiтлана Барановська, місцеві фермери і віруючі з райцентру.

Звертаючись до парафіян, благочинний Бердичівського округу архімандрит Варфоломій (Бойков) нагадав їм уривок з Євангелія від Матфея – слова з Нагірної проповіді Ісуса Христа: «Світильником для тіла є око. Отже, якщо око твоє буде чисте, то і все тіло твоє буде світле». Людина із затьмареним розумом перебуває в темряві духовній. Вона починає піклуватися про зовнішнє, нехтуючи внутрішнім. Працюючи, турбуючись про різне, слід не забувати про піклування душі. Господь турбується про нас Своїм Промислом. «Де скарб ваш, там буде й серце ваше», – говорить Спаситель. «Хто сіє в плоть свою, від плоті пожне тління, а хто сіє в дух, від духа пожне життя вічне», – сказав святий апостол Павло. Прийміть як життєве правило слова сьогоднішнього Євангельського читання: «Шукайте ж спершу Царства Божого і правди Його, і все це додасться вам…» У дні Петрового посту, який проходить у складних умовах, коли наша Батьківщина охоплена полум’ям страшної війни, коли гинуть сини українські, захищаючи рідну землю, гинуть мирні жителі, ми маємо бути згуртованими, посилено молитися, дотримуватися істини, яку нам подав Господь. Будемо ж намагатися гідно пройти шляхом посту. Нехай Всемилостивий Господь оновить наше око духовне, зміцнить нас у вірі».

На Божественній Літургії і під час звершення молебню про мир в Україні люди уклінно підносили свої молитви, просячи: «Подаждь, Господи, вожделенный мир и спасение всем на Тя уповающим и призывающим Имя Твое». Молилися за народ український та воїнів-захисників. Зверталися до Господа з особливим проханням про дарування дощу: «Подаждь нам Твою благость, упой землю нашу водой чистою, к плодоношению ея, полезныя нам воздухи даруй…» 

«Єдність наша – запорука Перемоги, – наголосив отець благочинний. – Нас ніхто не подолає. Непохитної вам віри та милості Божої… Віримо: на нашу землю прийде довгоочікуваний мир».

Після богослужіння благочинний Бердичівського округу архімандрит Варфоломій (Бойков) представив парафіянам нового настоятеля. Указом правлячого архієрея, митрополита Житомирського і Новоград Волинського Никодима, на служіння у Свято-Іллінський храм с. Бистрик благословляється протоієрей Андрій Корнющенко. Отець благочинний адресував слова глибокої подяки попередньому настоятелю – протоієрею Владиславу Асафову – за 11 років ревних і старанних трудів на славу Святої Церкви та побажав отцю Андрію – мудрому пастирю та духовному наставнику – продовжувати і примножувати духовні традиції парафії та гідно звершувати подвиг священнослужіння. Протоієрей Андрій Корнющенко подякував благочинному Бердичівського округу архімандриту Варфоломію (Бойкову) за батьківську опіку, молитовну підтримку і розділену духовну радість та звернувся до пастви: «Нехай молитви наші дійдуть до Престолу Божого. Нехай Господь дарує мир та спокій державі Українській, нехай мир панує в серці і душі!»

Секретар сільської ради та виконавчого комітету Райгородоцької ТГ Свiтлана Барановська і парафіяни привітали священство хлібом-сіллю на вишитих рушниках, квітами й теплими словами. «Протягом 11-и років звершував своє служіння в Бистрику протоієрей Владислав Асафов, – з повагою і шаною відгукнулася про колишнього настоятеля Світлана Михайлівна, яка раніше довгий час була сільським головою. – Ми всі разом дбали про ремонт, облаштування та внутрішнє оздоблення храму. Були разом і в радості, і в труднощах, і в свята, і в будні. Чимало зроблено стараннями отця Владислава та церковного активу. Нам завжди допомагали і постійно підтримували виробники сільськогосподарської продукції. Ми маємо єднатися в молитвах за мир, за хліб насущний та щасливе майбутнє нашої країни…»

Нехай Господь почує наші молитви і благословить нас миром. Нехай обдарує кожного Своєю любов’ю…

Прес-служба Бердичівського благочиння.
Раздел: 
Новости Благочиний