Успіння Пресвятої Богородиці відзначили у селі Осикове

30.08.2022

У день свята Успіння Пресвятої Богородиці у Свято-Успенському храмі села Осикове було звершено урочисте богослужіння. Радість престольного празника з парафіянами розділили віруючі з різних куточків Бердичівського благочиння.

Свято, котре в народі називають Першою Пречистою, завжди запам'ятовується осиківчанам як радісна і значуща подія у житті парафії та всього села. Цього дня у храмі збираються місцеві жителі й паломники з інших сіл для єднання у спільній молитві на Божественній Літургії.

Зранку 28-го серпня, коли сонце осяяло лагідним промінням землю, до Свято-Успенського храму с. Осикове почали сходитися з різнобарвними букетами ошатно одягнені та усміхнені люди. Квітами і зеленню була оздоблена Плащаниця Богородиці, обрамлена живими трояндами та ліліями. І серця зігрівала полум’яна любов до Божої Матері. Успіння Небесної Владичиці подібне до прощання сонця з землею та означає тихий сон, заспокоєння від земних турбот, а потім – пробудження в вічну радість...

Божественну Літургію звершив настоятель храму протоієрей Олександр Худяков. Віруючі схилялися перед іконою Пресвятої Богородиці, просили у Цариці Небесної допомоги і заступництва. У храмі лунали молитви за мир в Україні, про позбавлення від ворога, захист народу українського та зміцнення наших мужніх воїнів.
За богослужінням молився заступник голови Гришковецької територіальної громади Сергій Маркусевич.

Звернувшись до віруючих словами проповіді, настоятель Свято-Успенського храму протоієрей Олександр Худяков закликав усіх стяжати чесноти Пресвятої Богородиці – послух, смирення та терпіння – і дотримуватися їх у своєму повсякденному житті: «Успіння Пресвятої Богородиці – це день духовної радості. Матір Божа – Мати усього роду християнського, і Її любов – безмежна, вона завжди покриває нас та завжди з нами. У скрутні часи, у дні важких випробувань ми з молитвами звертаємося до Богородиці за заступництвом і отримуємо благодатну допомогу…  ”Радуйся, Обрадованная, во Успении Твоем нас не оставляющая...” ».

Хресним ходом обійшли віруючі навколо храму з хоругвами, православними святинями й молитовними піснеспівами. Простували з вірою, надією та любов’ю у серцях…

Після завершення урочистої ходи настоятель Свято-Успенського храму протоієрей Олександр Худяков привітав усіх присутніх зі святом і подякував віруючим за спільну молитву: «Серед чудотворних ікон найбільше – Пресвятої Богородиці. Це видимий знак її невидимої присутності. Для християн свято Успіння є преображенням самої смерті, перемогою над гріхом. Натхненні та навчені прикладом життя Пресвятої Богородиці, будемо молитовно просити Її допомоги. Матір Божа, яка в Успінні не залишила світу, спасає і милує нас, простягаючи над нами, як благодатний омофор, любов Свою...»

До привітальних слів приєдналися заступник голови Гришковецької ТГ Сергій Маркусевич і церковний староста Віра Антощук, звернувшись до парафіян із щирими побажаннями омріяної Перемоги, миру, добра та щасливого майбутнього у вільній Україні.

Кожний із молільників отримав пакунки з солодощами і теплі напутні слова: «Нехай Мати Божа береже нас Своїм молитовним покровом…» Пресвята Богородице, спаси нас…

Прес-служба Бердичівського благочиння.
Раздел: 
Новости Благочиний