Архієрейське Богослужіння у Свято-Миколаївському соборі м. Бердичева у день перенесення мощей святого Миколая Чудотворця

22.05.2023

Двадцять другого травня, коли Православна Церква відзначає перенесення мощей святителя Миколая Чудотворця з Мир Лікійських у м. Барі, у Свято-Миколаївському соборі було звершено святкове Богослужіння, яке очолив Високопреосвященніший Никодим, Митрополит Житомирський і Новоград-Волинський.

День пам’яті Миколая Чудотворця – особливе свято. У православних храмах
завжди з великою радістю та благоговінням відзначають усі празники на честь одного з найулюбленіших святих. Парафіяни Свято-Миколаївського собору шанують свого Небесного покровителя з любов’ю та надією на його заступництво перед Спасителем.

Двадцять другого травня митрополита Житомирського і Новоград-Волинського Никодима радо зустрічали духовенство благочиння на чолі з благочинним Бердичівського округу, настоятелем Свято-Миколаївського собору архімандритом Варфоломієм (Бойковим) та численні парафіяни. Владику шанують на Бердичівщині і завжди з нетерпінням чекають люди поважного віку, молодь та дітлахи. Улюбленого архіпастиря вітали пишним короваєм, весняними квітами й теплими словами. Вихованці Недільної школи «Іскринка» співали тропар святителю Миколаю, натхненно віршували та щиро зичили керуючому Житомирською єпархією добра, духовної радості, миру і Божого благословення. Маленькі промінчики дарували шанованому гостю тепло своїх сердець…

Божественну Літургію святителя Іоанна Златоуста очолив Високопреосвященніший Никодим, митрополит Житомирський і Новоград-Волинський. Владиці співслужили Високопреосвященніший Олександр, архієпископ Городницький, секретар Житомирської єпархії протоієрей Сергій Грицаюк, благочинний Бердичівського округу архімандрит Варфоломій (Бойков) і духовенство благочиння.

Особливо піднесено та урочисто линув спів архієрейського хору Спасо-Преображенського кафедрального собору м. Житомира (регент – Ольга Бабська). Багаторазово звучали вічно живі, сповнені радості й світла слова «Христос Воскрес!»

З благословення Блаженнішого Митрополита Київського і всієї України Онуфрія за багаторічні труди на славу Божу правлячий архієрей удостоїв високої церковної нагороди – права носіння митри – настоятеля Свято-Покровського храму села Никонівка протоієрея Іоанна Попадича. Клірик Свято-Миколаївського собору м. Бердичева ієрей Віталій Кльон за ревне служіння Церкві був нагороджений правом носіння хреста з прикрасами.

За богослужінням підносили молитви за мир у державі нашій, український народ та наших воїнів. Парафіяни прийшли на Службу Божу цілими родинами, батьки і діти приступили до Святого Причастя.

Літургія архієрейським чином… Душа наповнювалася благодаттю, прагнула до Господа… Божественна Літургія – вічне повторення великого подвигу любові, що відбувся в ім'я нас… Молитва перед іконою святителя Миколая, піднесення думок, сердець і почуттів, багатоголосий спів многоліття – відчуття єдиної духовної родини.

«Святитель Миколай покликав нас до цього прекрасного храму, – звернувся до пастви Високопреосвященніший митрополит Никодим. – Господь створив всесвіт і заронив зерно в душі, що прагнули віри. Маємо йти за Ним, сповнені Духом сили, переможної слави Воскреслого Христа. Маємо приходити до храму зі світлими думками і пізнавати Бога… Храм – це Дім Божий, святе місце, де відчуваємо силу Божу. Двічі на рік ми відзначаємо день пам’яті святителя Миколая. Він знаний та улюблений із дитинства і супроводжує нас протягом усього життя. Святий Миколай любив Бога та ближніх і є правилом віри та образом лагідності. Ми молимося до великого угодника Божого, промовляючи: «Святителю отче Миколаю, моли Бога за нас».

З благословення Блаженнішого Митрополита Київського і всієї України Онуфрія за заслуги перед Українською Православною Церквою Високопреосвященніший митрополит Житомирський і Новоград-Волинський Никодим вручив благочинному Бердичівського округу архімандриту Варфоломію (Бойкову) орден Святого Архістратига Божого Михаїла.
За багаторічні труди на славу Божу архіпастир нагородив єпархіальною медаллю святителя Євменія клірика Свято-Миколаївського собору протоієрея Романа Натальчука, настоятеля Свято-Успенського храму с. Осикове протоієрея Олександра Худякова і настоятеля Свято-Петропавлівського храму с. Рея протоієрея Євгенія Дзядуха. Аксиос! Аксиос! Аксиос!
Від сердець усієї пастви благочинний Бердичівського округу, настоятель Свято-Миколаївського собору архімандрит Варфоломій (Бойков) висловив керуючому Житомирської єпархією сердечну подяку за архіпастирський візит і радість спільної молитви: «Сьогодні – торжество любові та єдності у Христі, друга Пасха. Нехай світло цього свята подарує надію, спокій і мир».

Божественна Літургія завершилася… Віруючі не поспішали розходитися – умиротворені, просвітлені, з внутрішніми посмішками.
Згадуючи про справжню правильну віру та образ лагідності, будемо молитися святителю Миколаю, Мир Лікійських Чудотворцю, щоб він, торкнувшись наших сердець, наповнив їх любов'ю…

Пресслужба Житомирської єпархії.
Пресслужба Бердичівського благочиння.Раздел: 
Новости Епархии