Різдвяне послання архієпископа Житомирського і Новоград-Волинського НИКОДИМА 2017

Різдвяне послання архієпископа Житомирського і Новоград-Волинського НИКОДИМА боголюбивим пастирям, чернецтву і всім вірним чадам Житомирської єпархії Української Православної Церкви

«Різдво Твоє,
Христе Боже наш,
Засяяло світові
світло розуму…»

(Тропар Різдву Христовому)

Цими великими та таємничими словами сьогодні ми прославляємо одну з найвеличніших подій в історії людства – Різдво Господа нашого Ісуса Христа. У цей день, коли нас переповнює особлива духовна радість, сердечно вітаю всіх Вас щирим різдвяним привітанням:

Христос Рождається!

Велика та невідома таємниця звершується сьогодні: Вічний стає младенцем, Невмістимий лежить у яслах, Цар світу покривається убогими пеленами.

Митрополит Антоній Сурозький говорить, що Бог став одним із нас. Але не в славі, а в немочі, безпомічним та обездоленим, вразливим та ніби як переможеним. Ось таким явився перед нами Бог, тому що Він захотів стати одним із нас, щоб ні одна людина на землі не соромилась Свого Бога.

Бог явився для нас Своєю любов’ю, вірою в нас, став охоронцем нашого достоїнства. Христос явив нам велич людини, прийнявши на себе людську природу, щоб її обожити та зробити нас богами по благодаті. Своїм пришестям Спаситель обійняв Собою все людство: багатих та бідних, праведників та грішників. Тому у ці святі дні необхідно нам згадати про своїх ближніх, хворих, бідних та обездолених. У цей день ми повинні доносити промені Різдвяної радості до всіх людей, кожна людина повинна відчути радість пришестя Господнього у своєму серці.

З приходом на землю Спасителя для людства починається нова ера існування. Після гріхопадіння людина живе важким життям, відчуваючи на собі всі скорботи земного світу. Люди забули про Бога, поклонялися ідолам і думали лише про своє збагачення та веселощі. Всемилостивий Господь посилав до них ревних проповідників та пророків, які закликали до покаяння та вчили про скоре пришестя Спасителя. Люди забули свого Отця, втратили подобу Божу, і ось на землю приходить Той, Хто знову відновить людину, вознесе її «вище ангельських чинів» та дасть поштовх до покаяння. Після довгого періоду духовної темряви перед людиною постає право вибору: вибрати земні блага або іти за Христом.

Тому і для нас свято Різдва Христового - це перш за все шлях за Христом: молитва, духовна радість, турбота і допомога ближнім.

Святитель Іоанн Златоуст, оспівуючи велич події Христового Народження, говорить: «Сьогодні зійшло Сонце правди і приховало все, що раніше сходило. Я звільнений від темряви і не користуюся променями, тому що для мене знову народилося світло... я бачу, що народжується Немовля, і небо схиляється для поклоніння Йому».

У ці дні небо і земля торжествують, дорослі та малі прославляють Спасителя, а святковий різдвяний настрій доноситься до Небес. Будучи сповненими різдвяної радості, ми забуваємо свої земні турботи та негаразди, відкриваємо свої душі та серця і ідемо назустріч Богу. Світло Божества освітлює «темну печеру» нашої душі та робить її вмістилищем Божої благодаті.

Світло Господнього пришестя просвітлює весь гріховний світ, перетворює смерть на життя, ламає всяке зло, надихає та спонукає людей до справ милосердя та життя з Богом.

Минулий рік для нашої Церкви та держави залишився в історії важким періодом випробувань та негараздів. Проливається кров, люди ворогують між собою, втрачають близьких, діти стають сиротами. У ці дні важких випробувань будемо зберігати в собі віру Христову та творити діла милосердя тим, хто цього потребує.

Будемо молитися, щоб Христос світлом Своєї Божественної благодаті примирив серця людей та оберіг їх від всяких негараздів. Будемо вірити, що подібно тому, як Спаситель Своїм пришестям визволив людей від зла та гріховної темряви, так і наша держава з допомогою Божою стане на добрий та благочестивий шлях свого існування.

Нехай Новонароджений Богомладенець посилає Вам різдвяну радість, благословить миром, благоденством Вас і Ваших рідних. У цей святий день поклонимось нашому Спасителю та принесемо у дар тепло і любов наших сердець.

Христос Рождається! Славімо Його!

+ Никодим,
Архієпископ Житомирський
і Новоград-Волинський

Різдво Христове 2016/2017 р.
м. Житомир.

Різдвяне послання архієпископа Житомирського і Новоград-Волинського НИКОДИМА 2017

Різдвяне послання архієпископа Житомирського і Новоград-Волинського НИКОДИМА 2017