19 січня православні християни святкують день Хрещення Господнього

21.01.2015

В цей день згадується, як Іоанн Предтеча хрестив Ісуса Христа в річці Йордан.

Охрестившись, Ісус, за словами євангеліста, молився про те, щоб Бог благословив початок його служіння. У цей момент "відкрились" небеса, і Іоанн Хреститель побачив Духа Божого, який у вигляді голуба зійшов на Ісуса. Голуба побачив і народ, оскільки мета цього дива була явити людям Сина Божого в нікому не відомому Ісусі Христі. При цьому всі почули слова Бога Отця: "Сей есть Сын Мой возлюбленный, в Котором Мое благоволение ". Ці слова були відповіддю Бога Отця на молитву Його Сина про благословення на подвиг спасіння людства. Хрещення Господнє православна церква називає Богоявленням, тому що Ісус Христос після хрещення показав себе світу як Спаситель і Месія. У цій події була явлена людям Свята Трійця: Бог Отець - голосом з неба, Бог Син - Хрещенням від Іоана в Йордані, Бог Дух Святий - зійшовший на Ісуса Христа голубом.

Для християнина таїнство Хрещення - це двері в Царство світла. "Елицы во Христа крестистеся, во Христа облекостеся", - співається на святковій службі. Це означає: хто хрещений в Христа, той і одягнений в одяг Христової праведності, і уподібнюючись Йому, стає учасником Його святості. Сила хрещення полягає в тому, що хрещений отримує здатність і силу любити Бога і своїх ближніх. Ця християнська любов тягне християнина до праведного життя і допомагає йому долати гріхи.

У стародавній церкві на передодні свята відбувалося хрещення оглашенних (які прийняли християнське віровчення). Заради цього таїнства і здійснювалося перше велике водосвячення. Різниця між першим і другим освяченням полягала в тому, що в Навечір'я Богоявлення водосвячення відбувалося в храмах, де хрестилися оглашенні, а в день свята Богоявлення християни йшли на річку Йордан.

У перші століття (включаючи IV і V століть) велике водосвячення відбувалося тільки в Єрусалимській Церкві, де був звичай виходити на річку Йордан до того місця, де прийняв хрещення Ісус Христос. Пізніше стали влаштовувати "Йордань" і в інших місцях, де були річки або озера.

До освяченої богоявленської води християни з давніх часів мають велике благоговіння, вона є святинею. Христос хрестився і освятив єстество вод, і тому хрещенську воду приносять додому і зберігають увесь рік. І ця вода не псується і іноді два і три роки залишається свіжою.

У Православній Церкві і народові склалося благоговійне ставлення до богоявленської води, і її приймають тільки як велику святиню.

Прес-служба Любарського благочиння.

19 січня православні християни святкують день Хрещення Господнього